• شناسه خبر : 22666
  • تاریخ انتشار : 26 دی 1398 - 08:59

عضو شورای شهر اردبیل راه‌اندازی سرویس‌های بهداشتی سیار را در شان شهر و شهروندان ندانست و گفت: این سازه‌ها چشم‌انداز خوبی ندارد و همانند سلول انفرادی است که شهروندان به جای راحتی در این فضاها معذب می‌شوند.

حسین افسانه

حسین افسانه در جلسه شورای شهر اردبیل به طرح یک کانون تبلیغاتی که پیشنهاد ساخت ۱۰ دستشویی در ازای واگذاری پارکینگ تاوار به مدت ۳ سال ارائه کرده بود، ایراد اساسی گرفت.

دستشویی های پیش ساخته همچون سلول انفرادی است

وی با انتقاد از احداث سرویس‌های بهداشتی سیار بیان کرد: مگر اردبیل شهر زلزله‌زده و سیل‌خیزی است که بخواهیم همچون ایام بحرانی در این شهر سرویس بهداشتی سیار راه‌اندازی کنیم.

عضو شورای شهر اردبیل راه‌اندازی سرویس‌های بهداشتی سیار را در شان شهر و شهروندان ندانست و گفت: این سازه‌ها چشم‌انداز خوبی ندارد و همانند سلول انفرادی است که شهروندان به جای راحتی در این فضاها معذب می‌شوند.

افسانه احداث سرویس‌های بهداشتی را وظیفه ذاتی شهرداری برشمرد و تصریح کرد: شهرداران مناطق در احداث سرویس‌های بهداشتی در مناطق شهر دچار قصور و کوتاهی شدند و بهتر است این ضعف و نارسائی‌ها به سرعت رفع شود.

در این مورد بیشتر بدانید:

شهر اردبیل با کمبود توالت عمومی مواجه است

وی بیان کرد: به جای هزینه ۱۰۰ میلیون تومانی برای راه‌اندازی این سرویس‌های بهداشتی سیار بهتر است با جانمایی مناسب حتی در داخل شهر نسبت به احداث سرویس‌های بهداشتی مناسب و وضوخانه‌ها اقدام کنیم تا گلایه شهروندان به حداقل برسد.

گفتنی است این طرح توسط یک کانون تبلیغاتی در ازاری اجاره پارکینگ تاوار ارائه شده است، که توسط برخی اعضای شورای شهر به تصویب رسید.

حبیب فتحی عضو دیگر شورای شهر اردبیل در مورد پیشنهاد احداث سرویس‌های بهداشتی سیار در اردبیل و افزایش سه ساله در بهره‌برداری از پارکینگ طبقاتی در نقطه مقابل اجرای این پروژه خاطرنشان کرد: در حال حاضر پارکینگ طبقاتی طوی ۶۷۰ میلیون تومان اجاره داده شده که در سه سال آینده این رقم افزایش می‌یابد و سرمایه‌گذار به راحتی می‌تواند از قبل این قرارداد بهره‌برداری سود و منفعت خود را به دست آورد.

بسیاری از طرح های سرمایه گذاری فاقد پشتوانه کارشناسی است

حسین افسانه اظهار کرد: شهرداری برای تمام پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری بهتر است تفاهمنامه را ضمیمه لایحه خود کند تا به صورت دقیق و شفاف این پروژه‌های مشارکتی شکل عملیاتی و اجرایی به خود بگیرد.

وی گفت: سرمایه‌گذار جدید با ۱۱۵۰ میلیارد تومان منابع در شورابیل طرح‌های گردشگری و نشاط آوری را اجرایی می‌کند که باید این طرح‌ها از پشتوانه کارشناسی و بر مبنای طرح جامع شورابیل برخوردار باشد.

حسین افسانه خاطرنشان کرد: کسی مخالف سرمایه‌ گذار و اجرای پروژه‌های مشارکتی نیست بلکه قصد ما از بیان ایرادات و اشکالات کار دستیابی به سهولت امر سرمایه‌گذاری است تا بر مبنای طرح و تفاهمنامه پروژه‌های مشارکتی با نظارت کامل شورا به مرحله اجرایی برسد.

عضو شورای شهر اردبیل به الگوهای مختلف برای اجرای پروژه‌های مشارکتی اشاره کرد و گفت: هر سرمایه‌گذاری که بیشترین سهم را برای شهرداری قایل باشد طرح او مورد پذیرش قرار می‌گیرد و ما در کنار آورده سرمایه‌گذار برای خلاقیت و طرح‌های او نیز احترام قایل هستیم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up