• شناسه خبر : 22670
  • تاریخ انتشار : 26 دی 1398 - 08:56

با تایید سپاه پاسداران و مصوبه شورای شهر بزرگراه شهدا و میدان قدس اردبیل بنام شهید سپهبد قاسم سلیمانی تغییر یافت.

قاسم سلیمانی

اردبیل رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل گفت: اعضای شورای شهر اردبیل طرحی را پیشنهاد کردند تا با مشورت اعضای شورا و سپاه حضرت عباس(ع) بزرگراه شهدای اردبیل به اسم سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی نامگذاری شود.

حبیب فتحی شامگاه ۲۵ دی ماه در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: به دنبال شهادت افتخارآمیز سردار حاج قاسم سلیمانی به دست دشمنان کینه‌توز انقلاب اسلامی اعضای شورای شهر اردبیل در ارج نهادن به مقام این شهید وارسته طرح دوفوریتی را در نامگذاری یکی از خیابان‌ها، میادین و بزرگراه‌های شهر به اسم این شهید سرافراز مطرح کردند تا در کمیسیون فرهنگی این موضوه بررسی شود.

وی خاطرنشان کرد: مادر کمیسیون فرهنگی این موضوع را به عنوان یکی از مباحث اولویت‌دار مطرح کردیم و پیشنهاد عمده اعضا نامگذاری بزرگراه شهدای اردبیل به نام سردار حاج قاسم سلیمانی بود که البته در کنار سایر پیشنهادات مورد بررسی قرار گرفت.

 

12 1

 

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل افزود: علاوه بر بزرگراه شهداعده‌ای از اعضا پل قدس، بزرگراه میلاد، خیابان جدیدالاحداث در جوار شورابیل و حتی بزرگراه بسیج برای این نامگذاری مطرح شد و در یک نشست با مسئولان سپاه پیشنهادات را مطرح کردیم تا نسبت به تصمیم‌گیری به موقع اقدام شود.

فتحی ادامه داد: بعد از جمع‌بندی نظر اعضای شورای شهر و سپاه حضرت عباس(ع) قرار شد بزرگراه شهدای اردبیل و همچنین پروژه پل قدس به نام این سردار سرافراز اسلام نامگذاری شود که قطعا بعد از تکمیل این پروژه تابلوی یادمان سردار شهید حاج قاسم سلیمانی در این پروژه نصب شود.

وی بیان کرد: در کنار نصب تابلوی مناسب و در شان این سردار والامقام شورا و شهرداری نسبت به تهیه و نصب المان شهید حاج قاسم سلیمانی اقدام خواهد کرد تا این مسیر مزین به نام شهید جبهه‌های مقاومت شود.

رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر اردبیل افزود: این حرکت شورای شهر کمترین ادای دین به سردار مجاهدی است که تمام عمر خود را صرف دفاع از انقلاب اسلامی، کیان این کشور و ملت کرد تا عزت و آبروی جمهوری اسلامی ایران و ملت رشید این مرز و بوم در عرصه‌های جهانی و بین‌المللی پایمال نشود.

لازم به ذکر است در انتهای جلسه و به پیشنهاد علیرضا پوستی رئیس شورای شهر اردبیل میدان قدس اردبیل بنام میدان شهید سلیمانی نیز تغییر یافت.

اجرای پروژه‌های گردشگری در شورابیل تحول ایجاد می کند

فتحی به لایحه شهرداری برای جذب سرمایه‌گذار در پروژه برج شورابیل اشاره کرد و گفت: سهم شهرداری در اجرای این پروژه ۲۵ درصد است و نباید این سهم به ۱۵ درصد تقلیل یابد چرا که در مقابل سرمایه‌گذاری ۱۳۰ میلیارد تومانی سرمایه‌گذار آورده شهرداری ۳۰ میلیارد تومان می‌باشد.

وی با قدردانی از تلاش شورا و شهرداری برای ایجاد زیرساخت‌ها در شورابیل با هدف جذب سرمایه‌گذار و اجرای پروژه‌های مشارکتی اظهار کرد: امیدواریم اجرای پروژه‌های متعدد گردشگری در شورابیل به تحول‌آفرینی بیشتر در این منطقه کمک کند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up