• شناسه خبر : 22741
  • تاریخ انتشار : 27 دی 1398 - 04:34

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل می گوید: نباید سرانجام پروژه‌های مشارکتی به تعلل و تاخیر در بخش اجرا منجر شود چرا که برخی از پروژه‌های مصوب شورابیل نظیر زیپ‌لاین و پروژه مشارکتی دوچرخه کابلی معلق با تعلل مواجه شده است.

یعقوب هاشمی

به گزارش شهرخوان، یعقوب هاشمی دیزج در نودمین جلسه شورای اسلامی شهر اردبیل افزود: برای اجرای تمام پروژه‌های مشارکتی با استفاده از ظرفیت و توان مالی سرمایه گذاران بخش خصوصی و توسعه و رونق صنعت گردشگری اردبیل تلاش می کنیم.

وی گفت: برای اجرای پروژه‌ های بزرگ و با سرمایه‌گذاری کلان همچون زیپ‌لاین شورابیل ، دوچرخه کابلی معلق در شورابیل و همچنین تعیین تکلیف تعداد دیگری از طرح‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری در سطح شهر از جمله طرح مشارکتی_ترافیکیB.R.T در تلاش هستیم.

هاشمی اظهار داشت: در کنار تلاش برای تسهیل در امر سرمایه‌گذاری باید سرمایه‌گذاران نیز نسبت به ارایه تضمین لازم ر برای اجرایی شدن پروژه‌های پیشنهادی مشارکتی خود با شهرداری اقدام کنند.

روند صدور مجوزها در اردبیل طولانی است

وی به روند طولانی صدور مجوزها تا اجرایی شدن پروژه‌ها اشاره و خاطرنشان کرد: پیشنهاد می‌کنیم شهرداری و شورا در گام اول همه زیرساخت‌ها و مجوزهای لازم و قانونی را در اجرای پروژه برای سرمایه‌گذار دریافت کنند تا در مسیر عملیاتی شدن پروژه‌های مشارکتی مشکلی به وجود نیاید.

دبیر شورای شهر اردبیل افزود: ما اگر برنامه‌ریزی شده و درست در پروژه‌های مشارکتی و حمایت از سرمایه‌گذاران ورود پیدا کنیم در وسط راه با چالش‌ها و برخی توقف در عملیاتی شدن طرح‌ها روبرو نخواهیم شد و مردم نیز به راحتی می‌توانند به فعالیت‌های شورا و شهرداری اعتماد کرده و امیدوار به بهبود فرآیندها باشند.

سرمایه گذاران را در وسط راه با مشکل ایجاد نکنیم

هاشمی ضرورت چکش‌کاری در اجرای پروژه‌های مشارکتی را با تخصص و مهارت لازم یادآور شد و بیان کرد: باید در گام اول و به شکل کارشناسی و همراه با سایر دستگاه‌های اجرایی نظیر امور آب بخصوص در مجتمع تفریحی شورابیل مجوز لازم را برای پروژه‌های مشارکتی و سرمایه‌گذاری دریافت کنیم تا در وسط راه با ایراد و اشکال فنی و اجرایی روبرو نشویم.

وی گفت: نباید سرانجام پروژه‌های مشارکتی به تعلل و تاخیر در بخش اجرا نظیر پروژه زیپ‌لاین منجر شود چرا که برخی از پروژه‌های مصوب شورابیل نظیر زیپ‌لاین و پروژه مشارکتی دوچرخه کابلی معلق با تعلل مواجه شده است.

عضو شورای شهر اردبیل گفت: با درس گرفتن از تجربه‌های تلخ در گذشته و تاخیر در اجرای پروژه‌های مشارکتی شایسته است در دور جدید فعالیت‌ها نواقصات و ضعف‌ها رفع و نقاط قوت تقویت شود.

نصب تابلو به نام سردار سلیمانی

وی ضمن ابراز خرسندی از نام گذاری بزرگراه شهدا و پل قدس به نام شهید سپهبد سردار قاسم سلیمانی شهید سرافراز اسلام به تهیه پکیج کارشناسی دقیق و واقعی برای تمام پروژه های مشارکتی در جهت تحقق واقعی آنها تاکید کرد.

هاشمی همچنین از شهردار اردبیل خواست به تناسب این نامگذاری نسبت به نصب تابلو در بزرگراه شهدا و پروژه پل قدس به نام سردار سپهبد حاج قاسم سلیمانی اقدام کرده و مقدمات ساخت و نصب تندیس و المان این سردار سرافراز اسلام را فراهم آورد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up