• شناسه خبر : 22819
  • تاریخ انتشار : 29 دی 1398 - 12:47

در این گزارش قصد داریم به یکی از جنجالی‌ترین امور داخلی کره شمالی در سال ۲۰۱۹ میلادی بپردازیم. دولت کره‌شمالی به رهبری کیم‌جونگ‌اون از شهروندان سالم جسمی‌ خواسته ‌است برای مقابله با بحران حاد کود در کره‌شمالی و همچنین در تلاش برای پیشبرد اقتصاد کره در زمینه کشاورزی، روزانه صد کیلوگرم مدفوع تولید و تحویل دهند.

وب گردی

با توجه به این که میانگین مواد دفعی یک انسان نمی‌تواند در روز از یک پوند تجاوز کند، دولت کره در همان حکم اضافه کرد، هر شهروندی که نتواند مقدار لازم را تأمین کند باید در عوض ۳۰۰ کیلو کود طبیعی تحویل دهد یا هزینه آن را بپردازد.

کیم جونگ اون ۳۵ ساله طی سخنرانی خود سال گذشته، این فرمان را اعلام کرد و توضیح داد که پسماند و کود انسانی می‌تواند کلید پیشرفت اقتصاد کره شمالی باشد.

یک منبع در استان همگیونگ‌شمالی به رادیو آسیای‌آزاد گفت: پس از درخواست کیم جونگ اون، کره‌شمالی به تولید کود‌های تهیه شده از فضولات انسانی به عنوان اولویت اول پرداخت. تبدیل مدفوع انسان به کود با نام خاک‌شبانه (night soil) معروف است، زیرا جمع‌آوری و واگذاری آن شبانه انجام‌ می‌شود و استفاده از آن دوران بسیار قدیم ثبت شده است، شاید اولین ثبت استفاده از آن در منطقه آتیکا در تمدن یونان باستان بود؛ هنگامی که یونانی‌ها مدفوع‌های شهر آتن را در ظروف جمع کرده و سپس آن را به رودخانه سوروس به منظور بارور کردن محصولات کشاورزی منتقل می‌کردند.

 

روش عجیب تولید کود طبیعی در کره‌شمالی

 

استراتژی استفاده از دفع‌های انسانیِ پر از باکتری‌های مضر برای پیشبرد چرخ اقتصاد، پوچ به نظر می‌رسد و وادار کردن هر شهروند در کشور برای تولید صد کیلوگرم فضولات انسانی در روز، غیرممکن است. با این حال، دست نایافتنی نیست و از اعتماد به نفس و اطمینان درباره برنامه‌ریزی‌های کیم جونگ اون حکایت دارد.

یک منبع در کره شمالی می‌گوید: مقامات در هر منطقه محلی به کارخانه ها، مؤسسات و گروه‌های شهروندی دستور داده‌اند تا مقادیر موردنیاز مدفوع انسانی را در دستور کار خود قرار داده و انجام آن را از مردم مطالبه کنند.

به نقل از همان منبع یک فرد عادی می‌تواند سه تن مدفوع انسانی تولید کند و آن را در طول یک ماه تحویل دهد! اما آیا واقعاً چنین اتفاقی ممکن ‌است؟!

در حالی که بیشتر شهروندان در حال حاضر شروع به تحویل همه چیز‌هایی کردند که می‌توانستند، این منبع می‌گوید: بیشتر مردم نمی‌توانند روزانه ۱۰۰ کیلوگرم مدفوع تولید کنند و یا تحویل دهند؛ بنابراین، در نهایت آن‌ها چیزی را که فکر می‌کنند، کافی‌ است تحویل می‌دهند. میزان فضولات تعیین‌شده در شهر و روستا فرقی نمی‌کند و یکسان است.

همین منبع افزود: شهروندان در صورتی که قادر به انجام این کار نباشند، می‌توانند به جای تحویل مدفوع پول نقدی پرداخت کنند یا کود طبیعی را از دلالان خریداری کرده تا میزان مورد نظر که بر عهده‌شان گذاشته شده را پرداخت کنند.

این منبع می‌گوید: فروشندگان کود‌های انسانی این روز‌ها کارشان گرفته و به نظر می‌رسد تجارت آن‌ها برای هر ۱۰۰ کیلوگرم فضولات انسانی یا سیصد کیلوگرم کود طبیعی ۲۰ یوان – تقریباً ۳ دلار – باشد. زنان جوان که در رستوران‌ها و یا فروشگاه‌های زیبایی کار می‌کنند معمولاً پول نقدی می‌پردازند.

منبع سابق می‌گوید: مردم عصبانی هستند، شهروندان از دولت انتقاد می‌کنند که قصد دارد میزان مدفوع مورد نظر را بیش از حد بالا ببرد تا مردم را مجبور به پرداخت پول نقد کند و سپس ادعا می‌کند که این به نفع تولید کشاورزی است؛ بنابراین مردم می‌گویند سیستم از این سهمیه‌های هدفمند به عنوان راهی برای جمع آوری پول بیشتر از شهروندان استفاده می‌کند...دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up