• شناسه خبر : 23280
  • تاریخ انتشار : 05 بهمن 1398 - 09:13

معاون کل وزارت بهداشت گفت: همه ابزارهای لازم در داخل فرودگاه‌ها و آزمایشگاه‌های استان‌های کشوربرای کنترل ورود احتمالی بیماری کرونا وجود دارد.

ویروس

 

سیستم‌های مراقبتی بیماری «کرونا» در استان‌ها مستقر یافتند

معاون کل وزارت بهداشت خبر داد؛

شهرخوان، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت در شبکه خبر درباره بیماری «کرونا ویروس» و احتمال ورود این بیماری به کشور، اظهار داشت: درباره این بیماری با سازمان بهداشت جهانی ارتباط تنگاتنگی‌ داریم.

وی ادامه داد: تنها مرز ورودی ما از کشور چین فرودگاه بین‌المللی امام خمینی (ره ) است و کارشناسان ما د ر آنجا مستقر هستند و با دستگاه‌های مربوط غربالگری لازم را انجام می‌دهند.

معاون کل وزارت بهداشت تأکید کرد: اکنون در داخل کشور درباره ورود این بیماری هیچ نگرانی نداریم و آمادگی لازم برای پشتیبانی در خصوص این بیماری وجود دارد.

حریرچی با بیان اینکه هر مسافری که از مبدأ چین وارد شود کنترل می‌شود، گفت: پرواز مستقیم ما از چین فعلا در فرودگاه بین‌المللی امام خمینی(ره) است اما اگر فردی از طریق پروازهای دیگر و غیر مستقیم وارد

فرودگاه دیگری در کشور شود نیز سیستم‌های مراقبتی ما در هر استان مستقر بوده و اقدامت کنترلی لازم را انجام می‌دهند.

وی خاطر نشان کرد: همه ابزارهای لازم در داخل فرودگاهها وجود دارد؛ ضمن اینکه در آزمایشگاه‌های ما نیز در استان‌های مختلف دستگاه‌های لازم برای ورود احتمالی و نادر این بیماری وجود دارد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up