• شناسه خبر : 23632
  • تاریخ انتشار : 13 بهمن 1398 - 09:33

رئیس پلیس فتا استان یزد از شناسایی و دستگیری زن جوانی در فضای مجازی که با ترفند ازدواج توانسته بود با وعده های دروغین مبلغی در حدود ۱۴ میلیون تومان از مرد ۵۹ ساله کلاهبرداری کند، خبر داد .

دختر مجرم

شهرخوان: سرهنگ ابوطالبی رئیس پلیس فتا استان یزد در تشریح خبر گفت: شاکی در اظهارات خود، آشنایی خود با فرد کلاهبردار را در یکی از گروه‌های دوستیابی عنوان کرد و گفت این زن به نام سولماز با ارسال پیامی مبنی بر اینکه مدت ۶ ماه است با یک فرزند که سرپرستی وی را برعهده گرفته و از همسرش به دلیل اعتیاد متارکه کرده و به دلیل مشکلات مالی تمایل به ازدواج مجدد دارد.

کلاهبرداری از مرد ۵۹ ساله

سرهنگ ابوطالبی افزود: فرد کلاهبردار توانسته بود با جلب اعتماد اعم از ارسال عکس‌های خصوصی و شخصی و درد دل های مرسوم و سوء‌استفاده از احساسات مرد ۵۹ ساله به بهانه عمل زیبایی و خرید لوازم آرایشی بهداشتی و … اقدام به کلاهبرداری طی چند مرحله کرده و سپس متواری شده است .

وی ادامه داد: متهم نیز فردی باهوش بوده و برای دریافت مبالغ واریزی شماره کارت دوستان خود را ارائه داده که ردپایی از خود بر جای نگذارد و از سویی حدود سه میلیون تومان فقط شارژ اخاذی کرده با عنوان بسته مکالمه و داده اینترنت، ولی هر‌بار با بهانه‌های مختلف از دیدار حضوری پرهیز و شاکی را فریب داده است.

این مقام انتظامی خاطر نشان کرد: افراد سودجو با راه اندازی صفحه‌های غیر‌اخلاقی در شبکه‌های اجتماعی و دادن وعده‌هایی در خصوص ازدواج دائم یا موقت و دوستی‌های غیر اخلاقی از کاربران کلاهبرداری کرده و باعث رواج فساد در جامعه می‌شوند.

توصیه پلیس

از این رو توصیه میگردد ضمن پایبندی به اصول شرعی و اخلاقی از ورود به شبکه‌های اجتماعی که باعث تخریب افکار آنها شده و گسست زندگی فردی و اجتماعی آنها را به دنبال دارد خودداری کرده و فریب وعده‌های دروغین شیادان اینترنتی را نخورند.

وی در پایان افزود: کاربران می‌توانند برای دریافت توصیه‌های پیشگیرانه پلیس فتا به سایت www.cyberpolice.ir مراجعه کنند و همچنین در صورت بروز مشکل از طریق شماره تماس ۲۱۸۲۵۰۵۰ با پلیس فتا استان یزد به صورت شبانه روزی تماس حاصل کننددیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up