• شناسه خبر : 23897
  • تاریخ انتشار : 27 بهمن 1398 - 08:32

بیمار ۲۰ ساله که از بیماری PTSD رنج می برد از سن ۵ تا ۱۵ سالگی مورد تجاوز ناپدری بی رحمش قرار گرفت و اوضاع بد جسمی و روحی او ناشی از آزار و اذیت های بی رحمانه ناپدری بوده است.

آزار و اذیت جنسی

شهرخوان: پزشکان هلندی مرگ یک زن را با تزریق مواد کشنده تایید کردند چرا که درمان روی او تاثیر گذار نبوده و اوضاع روحی و جسمی اش روز به روز وخیم تر از قبل می شد.

از قرار معلوم، بیمار ۲۰ ساله که از بیماری PTSD رنج می برد از سن ۵ تا ۱۵ سالگی مورد تجاوز ناپدری بی رحمش قرار گرفت و اوضاع بد جسمی و روحی او ناشی از آزار و اذیت های بی رحمانه ناپدری بوده است.

پزشکان برای یک قربانی سو استفاده جنسی حکم مرگ درخواستی از طریق تزریق را صادر کردند.

به گفته پزشکان، این خانم از اختلال استرسی پس از ضایعه روانی PTSD، بی اشتهایی عصبی، افسردگی مزمن و توهم رنج می برد.

علی رغم حاصل شدن پیشرفت‌های ذهنی پس از انجام دوره‌های درمانی فشرده، پزشکان بر این باورند که بیماری‌های چندگانه وی قابل درمان نبوده و آن‌ها دو سال پیش موافقت خود مبنی بر مرگ درخواستی این خانم را اعلام کردند.

از نظر این گروه از پزشکان، وی کاملا آگاه بوده و مبتلا به هیچ نوع افسردگی مهم یا انواع دیگر اختلال ذهنی نیست که روی قوای ذهنی‌اش اثر منفی بگذارد.

اخبار مربوط به مرگ درخواستی وی موجب بالا گرفتن بحث و گفت و گو شده، چرا که مبحث اوتانازی -مرگ درخواستی، مرگ راحت یا مرگ کمک شده- همان‌ گونه بدون راه‌حل باقیمانده است.

عضو گروه حامیان حقوق معمولان می گوید: این مسئله حقیقتی ترسناک و نگران کننده است، زیرا کارشناسان سلامت روان مرگ درخواستی را به عنوان پاسخی برای انواع زخم‌های پیچیده و عمیق ناشی از سو استفاده جنسی مطرح می کنند.

نماینده حزب کارگر در پارلمان بریتانیا نیز می گوید: در واقع این پیام داده می شود که اگر شما قربانی سو استفاده جنسی شده‌اید ودر نتیجه از بیماری روانی رنج می‌‎برید، توسط مرگ مجازات خواهید شد.

به عبارت بهتر، مجازات جرمِ قربانی بودن، مرگ است.

وی در ادامه گفت: بنابر این هر گونه تلاشی برای قانونی سازی خودکشی کمک شده یا مرگ کمک شده خطرناک است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up