• شناسه خبر : 24006
  • تاریخ انتشار : 08 اسفند 1398 - 12:43

حمید لطف اللهیان به روزهای پرتراکم شهرداری اردبیل و مراجعه شهروندان برای استفاده از تخفیف‌های ایام پایانی سال اشاره و خاطرنشان کرد: ما از شهروندان خواسته‌ایم از تجمع در ساختمان شهرداری مناطق مختلف پرهیز کنند و درخواست خود را به صورت کتبی با درج شماره تماس ارائه کنند.

حمید لطف اللهیان

شهردار اردبیل گفت: عملیات گندزدایی و استریلیزه اتوبوس‌ها و تاکسی‌ها در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

حمید لطف اللهیان هشتم اسفند در نود و پنجمین جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: کمیته‌ای در شهرداری با هدف پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا تشکیل شده که به صورت روزانه ماموریت‌ها و فعالیت‌های ابلاغ شده به صورت استانی و شهرستانی را پیگیری می‌کند تا آرامش شهروندان و رضایت آنها فراهم آید.

انجام تبلیغات آموزشی در شهرداری اردبیل

وی خاطرنشان کرد: ما کارهای‌مان را به دور از ایجاد هرگونه اضطراب و دل‌نگرانی در بین همشهریان به صورت منظم و روزانه انجام می‌دهیم که یکی از اصلی‌ترین این ماموریت‌ها تبیین و تشریح رعایت موازین بهداشتی و تلاش برای ارتقای دانش و آگاهی عموم شهروندان است تا با آشنایی بیشتر با ویروس کرونا مقابله کنند.

شهردار اردبیل با بیان اینکه از هفته پیش تبلیغات محیطی و آموزش شهروندان در کاهش آسیب‌ها و تلفات این بیماری شروع شده و این روند همچنان با قوت و قدرت ادامه دارد، افزود: با ارسال پیامک به شهروندان سعی می‌کنیم آنها را در جریان نکات مهم آموزشی و رعایت موازین بهداشتی قرار دهیم.

لطف اللهیان گفت: در کنار ارتقای دانش و آگاهی شهروندان عملیات گندزدایی در ناوگان حمل و نقل عمومی شروع شده به طوری که بعد از اتوبوس‌ها از امروز گندزدایی در تاکسی‌ها نیز آغاز شده و رانندگان موظفند در ارائه خدمات از دستکش‌های یکبار مصرف استفاده کنند تا سلامت عموم جامعه تضمین شود.

عدم تجمع در ساختمان شهرداری اردبیل

وی تصریح کرد: به اندازه کافی مواد شوینده و بهداشتی به ویژه کلر تامین شده تا سازمان آتش‌نشانی در مواقع ضروری در محلات، اماکن عمومی و پارک‌ها نسبت به گندزدایی و پاکسازی اقدام کنند.

شهردار اردبیل گفت: این اقدامات با هماهنگی مراکز بهداشتی و درمانی و اعلام دانشگاه علوم پزشکی انجام می‌شود تا ارتقای سلامت عمومی شکل گیرد.

لطف اللهیان با هشدار به شهروندان در جلوگیری از تردد در مکان‌های شلوغ و پرتراکم اضافه کرد: ما تدبیری اندیشیده‌ایم تا در همه اتاق‌های ساختمان شهرداری همکاران ما از مواد ضدعفونی کننده و گندزدا به صورت روزانه و در نوبت استفاده کنند.

وی اظهار کرد: شستشوی مرتب دستگیره‌ها و آسانسور و محیط‌های پرتراکم در دستور کار قرار گرفته که با توصیه‌های بهداشتی و درمانی امیدواریم سلامت شهروندان از این طریق تامین شود.

شهردار اردبیل به روزهای پرتراکم شهرداری و مراجعه شهروندان برای استفاده از تخفیف‌های ایام پایانی سال اشاره و خاطرنشان کرد: ما از شهروندان خواسته‌ایم از تجمع در ساختمان شهرداری مناطق مختلف پرهیز کنند و درخواست خود را به صورت کتبی با درج شماره تماس ارائه کنند تا همکاران ما در واحدهای درآمد، مالی و شهرسازی نسبت به پاسخگوئی و اعمال تخفیف‌ها اقدامات قانونی را انجام داده و مراحل مختلف را به صورت غیرحضوری انجام دهند.

لطف اللهیان گفت: شهروندان نباید نگران استفاده از تسهیلات ویژه شهرداری در بهره‌مندی از تخفیف‌های ایام پایانی سال باشند چرا که ما تا آخرین نفر و درخواست کننده اعمال این تخفیف‌ها را در دستور کار قرار می‌دهیم.

راه اندازی کمیته بهداشتی شهرداری

وی افزود: کمیته بهداشتی شهرداری به صورت مرتب فعالیت‌های مختلف در پیشگیری و مقابله با بیماری کرونا را رصد می‌کنند تا با ارائه گزارش روزانه به شورای شهر و مسئولان ذیربط بستر ارتقای سلامت تک تک افراد جامعه و شهروندان مهیا شود.

شهردار اردبیل از توافق با اداره کل زندان‌های استان برای کمک به این مجموعه در احداث ساختمان جدید و اعمال تخفیف ویژه در صدور پروانه خبر داد و بیان کرد: این کمک در حقیقت همراهی بیشتر با این مجموعه در ارتقای خدمات به زندانیانی است که چشم‌انتظار مساعدت و همراهی مطلوب‌تر و کیفی‌تر هستند.

احداث گرمخانه در پارک گلمغان اردبیل

لطف اللهیان از احداث گرمخانه در پارک گلمغان اردبیل خبر داد و افزود: در کنار احداث سرای محله در پارک گلمغان که با همکاری و مساعدت راه و شهرسازی استان اردبیل عملیاتی شده با همراهی بهزیستی گرمخانه برای نگهداری افراد بی‌سرپرست و فاقد سرپناه به ویژه کودکان و نوجوانان احداث می‌شود که در بازه زمانی سه ساله این پروژه عملیاتی خواهد شد.

وی گفت: هرچند ساخت گرمخانه از وظایف شهرداری در ارائه خدمات اجتماعی و فرهنگی است، بهزیستی در این زمینه پیشقدم شده و ما با تامین زمین و صدور پروانه رایگان این نهاد حمایتی را در احداث گرمخانه به متراژ ۴۰۰ مترمربع در پارک گلمغان همراهی می‌کنیم و امیدواریم در جوار سرای محله با احداث این مجموعه افراد فاقد سرپناه از این مکان استفاده کنند.

ضدعفونی ۱۶۷ دستگاه اتوبوس شهری در اردبیل

 شهرداری اردبیل در ادامه از ضدعفونی بیش از ۱۶۷ دستگاه اتوبوس شهری با هدف پیشگیری از شیوع ویروس کرونا خبر دارد.

لطف اللهیان گفت: بیش از ۱۶۷ دستگاه اتوبوس بخش خصوصی و ملکی سازمان، با استفاده از محلول مورد تایید اداره مرکز بهداشت استان، روزانه ضدعفونی و سطوح داخلی اتوبوس نظیر صندلی و دستگیره‌ها توسط بهره برداران و عوامل سازمان پاکسازی می شوند.

وی یادآور شد: آموزش های لازم از طریق نصب تراکت و پوستر در داخل اتوبوس ها و تاکسی ها نصب و اطلاع رسانی های لازم با محوریت بهداشتی از طریق سامانه پیام کوتاه برای رانندگان محترم صورت گرفته است.

شهردار اردبیل با بیان اینکه روزانه بصورت میانگین بیش از ۷۵ هزار نفر از طریق ناوگان اتوبوس رانی در شهر اردبیل جابه جا می‌شوند و ۳۵۰ هزار سفر نیز بصورت میانگین از طریق ناوگان تاکسیرانی انجام می پذیرد،گفت: این سازمان نهایت تلاش خود را به منظور پیشگیری از شیوع این ویروس به کار خواهد گرفت.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up