• شناسه خبر : 24008
  • تاریخ انتشار : 08 اسفند 1398 - 01:58

رئیس شورای شهر اردبیل به شیوع ویروس کرونا در استان‌های مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: اولین تست ویروس کرونا در استان اردبیل مثبت اعلام شد و اردبیل در ردیف استان‌های قرمز کشور قرار گرفت که ضرورت دارد در این شرایط سخت موارد بهداشتی و سلامت فردی را رعایت کنیم.

علیرضا پوستی

اردبیل رئیس شورای شهر اردبیل گفت: شهروندان اردبیلی در مقابله با ویروس کرونا آرامش خود را حفظ کرده و از استرس و اضطراب خودداری کنند.

علیرضا پوستی هشتم اسفند در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با تبریک روز مهندس به تمام تلاشگران عرصه خدمت و سازندگی اظهار کرد: ما قدردان تلاش و مجاهدت مهندسانی هستیم که بی‌ادعا در این عرصه برای عمران و آبادانی شهر و دیارمان تلاش می‌کنند.

کرونا در حقیقت نوع جهش یافته سرماخوردگی است

وی به شیوع ویروس کرونا در استان‌های مختلف اشاره و خاطرنشان کرد: اولین تست ویروس کرونا در استان اردبیل مثبت اعلام شد و اردبیل در ردیف استان‌های قرمز کشور قرار گرفت که ضرورت دارد در این شرایط سخت موارد بهداشتی و سلامت فردی را رعایت کنیم.

رئیس شورای شهر اردبیل افزود: در این شرایط مهمترین موضوع حفظ آرامش و دور بودن از استرس است که شهروندان باید به این موضوع توجه کنند که کرونا در حقیقت نوع جهش یافته سرماخوردگی است که البته درگیری ریوی ایجاد می‌کند ولی به هیچ وجه تعداد مرگ و میر آن بالاتر از آنفلوآنزا نیست.

پوستی بیان کرد: اپیدمی و همه‌گیر بودن این بیماری وسیع و گسترده است و در سطوح مخلف ماندگاری آن بیشتر از ویروس آنفلوآنزاست که اکیدا توصیه می‌شود شهروندان به صورت مرتب دست و صورت خود را شستشو داده و روزانه با آب و صابون حدود ۲۰ ثانیه در هر نوبت دست خود را بشویند.

وی گفت: این ویروس از طریق قطرات قابل انتقال است و امیدواریم خانواده‌ها از خرید خوراکی‌های باز و بدون بسته‌بندی برای فرزندانشان پرهیز کنند و از تماس اعضای بدن به ویژه مخاط دهن و بینی با اشیای بیرونی خودداری کنند.

شورای اسلامی اردبیل

رئیس شورای شهر اردبیل افزود: شهروندان در صورت مشاهده علایم تب، سرفه و سردرد و گلودرد باید در قدم اول در منزل استراحت کرده و مایعات بنوشند و در صورت ضرورت برای بیرون آمدن از ماسک استفاده کنند که البته به صورت عمومی الزامی به زدن ماسک نیست.

پوستی اظهار کرد: شهروندان در کنار حفظ موازین بهداشت فردی بهتر است از خوردن غذا در رستوران‌ها و قهوه‌خانه پرهیز کرده و به صورت مرتب نسبت به استریلیزه کردن اعضای بدن و گندزدایی مکان‌های سکونت خود اقدام و از تجمع در مکان‌های پرتراکم پرهیز کنند.

وی خاطرنشان کرد: شهرداری اردبیل نیز در روزهای گذشته کمیته‌ای را برای مقابله با ویروس کرونا تشکیل داده که ضمن گندزدایی وسایط نقلیه عمومی و اماکن شهری سعی بر این است تا با توزیع بروشورها و ارسال پیامک‌های هشداردهنده آگاه‌سازی عمومی و آموزش فراگیر به انجام برسد.

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: سلامت مردم برای شورا و شهرداری اردبیل یک اصل اساسی است و باید تلاش شود تا با ارائه گزارش روزانه از عملکرد این کمیته شرایطی به وجود آید تا کاستی‌ها رفع و نقاط قوت مورد حمایت و تقویت قرار گیرد.

واگذاری زمین در پارک بوشلو برای احداث ساختمان موسسه جامعه نابینایان

پوستی از واگذاری زمین در پارک بوشلو برای احداث ساختمان موسسه جامعه نابینایان خبر داد و بیان کرد: این مجموعه در احداث ساختمان از شهرداری درخواست بخشودگی عوارض پروانه کرده که ضرورت دارد در این امر اهلیت و توان مالی مجموعه مورد توجه قرار گیرد تا بنا به وضعیت موسسات شهرداری خود نسبت به احداث ساختمان اقدام و مجموعه را در اختیار انجمن‌ها و تشکل‌های مردم‌نهاد قرار دهد.

وی به احداث گرمخانه در جوار پارک گلمغان اشاره کرد و گفت: بنا به مطالبه عموم شهروندان احداث این مجموعه در دستور کار شورا و شهرداری قرار گرفته تا با در نظر گرفتن جوانب امر گرمخانه در کنار سرای محله گلمغان احداث شده و مورد بهره‌برداری قرار گیرد.

در پایان جلسه رسمی شورای شهر اردبیل و به مناسبت روز مهندس از شهردار اردبیل و چهار تن از اعضای شورای شهر با مدرک مهندسی و سال‌ها فعالیت در این سنگر عمران و آبادانی با اهدای لوح سپاس و هدایایی تجلیل شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up