• شناسه خبر : 24016
  • تاریخ انتشار : 09 اسفند 1398 - 01:23

بعد از گذشت نزدیک به دو ماه از شیوع ویروس کرونا، به نظر می‌رسد خبرهای امیدواری کننده‌ای در راه است.

بعد از گذشت نزدیک به دو ماه از شیوع ویروس کرونا، به نظر می‌رسد خبرهای امیدواری کننده‌ای در راه است.

 

آزمایش بیماری ویروسی

تیمی از متخصصان چینی تأیید کردند که براساس نتایج آزمایش‌های بالینی، یک داروی ضد مالاریا با نام «کلروکین فسفات» (Chloroquine Phosphate) تأثیر درمانی خوبی بر بیماران مبتلا به ویروس کرونا (Covid-19) دارد.

آزمایش بیماری ویروسی

این خبر توسط سان یانرونگ (Sun Yanrong)، نایب رئیس مرکز توسعه بیوتکنولوژی ملی چین (زیر نظر وزارت علوم و فناوری این کشور) در یک کنفرانس مطبوعاتی اعلام و توسط خبرگزاری معتبر شین‌هوآ پخش شده است.

آزمایش ویروس بیماری

به گفته سان، متخصصان به این نتیجه رسیده‌اند که داروی کلروکین فسفات باید در نسخه جدید دستورالعمل‌ درمانی ویروس کرونا درج شده و در اسرع وآزمایش بیماری ویروسیقت در آزمایش‌های بالینی وسیع‌تر مورد استفاده قرار بگیرد. به گفته این متخصص چینی، کلروکین فسفات که بیش از ۷۰ سال است به عنوان یک داروی ضد مالاریا استفاده می‌شود، از بین ده‌ها هزار دارو و پس از سپری کردن چندین دور غربالگری، انتخاب شده است.

آزمایشگاه داروی بیمار

به گفته سان، این دارو طی آزمایش‌های بالینی در بیش از ۱۰ بیمارستان در پکن و همچنین استان گوانگ‌دونگ در بخش جنوبی چین و استان هونان واقع در بخش مرکزی چین، مورد استفاده قرار گرفته و کارایی بسیار خوبی داشته است.

 

در دوره آزمایشی، گروهی از بیماران که تحت درمان با کلروکین فسفات قرار گرفته بودند، شاخص‌های بهتری نسبت به دیگر گروه‌ها داشته‌اند و کاهش تب و بهبود تصاویر سی تی اسکن ریه در آن‌ها مشهود بوده است. همچنین درصد کسانی که نتیجه آزمایش اسید نوکلئیک ویروسی آن‌ها منفی شده، در این دسته از بیماران بیشتر بوده است.

آزمایشگاه دارو

سان به این نکته نیز اشاره کرده که بیمارانی که از این دارو استفاده می‌کنند، به زمان کمتری برای بهبودی نیاز دارند. وی به عنوان نمونه به یک بیمار ۵۴ ساله در پکن اشاره کرد که چهار روز پس از ظاهر شدن علائم بیماری در بیمارستان بستری شده بود. به گفته سان، پس از مصرف داروی کلروکین فسفات به مدت یک هفته، تمام شاخص‌های سلامتی این بیمار بهبود داشته‌اند و نتیجه تست اسیدهای نوکلئیک او هم منفی شده است.

آزمایشگاه

به گفته این متخصص ارشد چینی، در تست‌های بالینی انجام شده، تاکنون هیچ عارضه جانبی جدی در بیش از ۱۰۰ بیماری که داروی کلروکین فسفات را دریافت کرده‌اند، مشاهده نشده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up