• شناسه خبر : 24050
  • تاریخ انتشار : 10 اسفند 1398 - 03:48

شهردار مشگین شهر از تشکیل کمیته کارگروه سلامت در شهرداری مشگین شهر برای پیشگیری از ویروس کرونا خبر داد و گفت: هدف از تشکیل این کارگروه اولویت بندی اقدامات و فعالیتهای شهرداری در راستای مقابله و پیشگیری از این ویروس است.

رحمت انوری آذر

به گزارش شهرخوان، رحمت انوری آذر شهردار مشگین شهر گفت: تنظیف فضاهای عمومی در حیطه مدیریت مجموعه شهری قرار داشته و با توجه به شیوع ویروس کرونا با تلاش تمامی کارکنان شهرداری سعی می کنیم به نحو مطلوب خدمت رسانی کنیم.

وی گفت: بر همین اساس و در اولین گام کمیته کارگروه سلامت در شهرداری مشگین شهر تشکیل شده که هدف از تشکیل این کارگروه اولویت بندی اقدامات و فعالیتهای شهرداری در راستای مقابله و پیشگیری از شیوع ویروس کرونا است.

شهردار مشگین شهر در ادامه با اشاره به اینکه در روزهای اخیر ضدعفونی کردن ترمینال و میدان میوه و تره بار به پایان رسیده است، گفت: بصورت روزانه و منظم، جلسه ای با حضور معاونان برگزار می شود تا اقدامات پیشگیرانه به منظور حفظ سلامت شهروندان در دستور کار قرار گیرد.

رحمت انوری آذر با اشاره به اینکه شهرداری در خط مقدم مبارزه با ویروس کرونا قرار گرفته است،ادامه داد: تا کنون بیش از ۵ هزار لیتر ماده ضد عفونی کننده از جمله وایتکس در سطح شهر پخش شده است و قرار است این مقدار در روزهای آینده هم افزایش یابد.

وی گفت: در چند روز اخیر تمایم تاکسی ها و ناوگان حمل ونقل عمومی مشکین شهر ضدعفونی و گندزدایی شده است.

انوری آذر در ادامه گفت: با استفاده از مواد نظافتی ضد عفونی کننده تمامی دستگیرها و صندلی های تاکسی به طور کامل نظافت و ضدعفونی می شوند.

وی با اشاره به اینکه به پاکبانان نیز ماسک و دستکش داده شده تا هنگام کار به این تجهیزات مجهز باشند و سلامتشان در مخاطره نیافتند، ادامه داد: ماشین های حمل زباله نیز هر شب پس از انجام فعالیت خود ضدعفونی خواهند شد.

انوری آذر گفت: توزیع روزانه دستکش، ماسک و الکل در میان کارکنان شهرداری مشگین شهر از دیگر اقدمات شهرداری برای مقابله با ویروس کرونا است.

اتوبوس

شهردار مشگین شهر با اشاره به اینکه یکی از مهمترین برنامه شهرداری ضدعفونی کردن سرویس‌های بهداشتی و تزریق مایع دستشویی است، گفت: اکیپی مخصوص از خدمات شهر برای این موضوع در نظر گرفته شده است.

وی افزود: برای پیشگیری از ابتلا به کرونا ویروس هر روز و بصورت مکرر تمامی جایگاههای cng ضد عفونی می شود.

انوری آذر در ادامه گفت: اطلاع رسانی از طریق بیلبوردهای آموزشی و انتشار بروشور آموزشی در میان شهروندان در این حوزه در دستور کار روابط عمومی شهرداری مشگین شهر قرار گرفته است.

شهردار مشگین شهر در ادامه گفت: برخی دستگاه‌های مشگین شهر درخواست نیروهای خدماتی برای ضدعفونی و گندزدایی اماکن مختلف داشتند که این نیروها با مساعدت شورای شهر در اختیار آنها قرار گرفت.

انوری آذر گفت: ضدعفونی کردن روستایی آلنی طبق مصوبه شورای سلامت نیز بر عهده شهرداری مشگین شهر گذاشته شده بود که به اتمام رسید.

وی گفت: برای کنترل شیوع ویروس مهمترین راهکار خودمراقبتی خود مردم است و اگر این امر صورت نگیرد کنترل ویروس کرونا بسیار سخت خواهد بود.

شهردا مشگین شهر عنوان کرد: حضور شهروندان در محل‌های شلوغ می‌تواند احتمال ابتلا به ویروس کرونا را قوت ببخشد و بر این اساس تمامی برنامه‌های فرهنگی، هنری و ورزشی از دیگر اقدامات پیشگیرانه‌ای است که در دستور کار شهرداری قرار گرفته است.

رحمت انوری آذر با اشاره به اینکه رعایت بهداشت فردی به عنوان تنها راه پیشگیری از بیماری‌های ویروسی است، یادآور شد: در کنار تمامی اقدامات نهادهای دولتی و غیر دولتی لازم است شهروندان نیز در شرایط فعلی اقدامات روزمره غیرضروی خود را کنار گذاشته و با رعایت بهداشت فردی و عمومی در بین رفتن ویروس کرونا تلاش کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up