• شناسه خبر : 24062
  • تاریخ انتشار : 11 اسفند 1398 - 11:31

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: بیش از ۴۱۹ هزارتن کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار صادر شده است.

51

علی رحمتی در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار افزود: این میزان کالا در ۱۱ماه گذشته توسط ۱۸هزارو ۹۷۲ دستگاه کامیون از مرز بیله سوار صادر شده که از این تعداد۳۷۳ هزارو۱۷۷ تن کالا توسط ۱۶هزارو ۹۶۰ دستگاه کامیون ایرانی و۴۳ هزارو۳۶۴ تن کالا توسط ۲هزارو ۱۲ دستگاه کامیون گرجی از مرز خارج شده است.

وی با اشاره به افزایش ۱۸ درصدی صادرات کالای ایرانی از پایانه مرزی بیله سوار خاطرنشان کرد: کاشی،شیشه ،پروفیل،نمک،قیر،سنگ ساختمانی،میل گرد ،سیب زمینی و آهن آلات عمده کالاهای صادر ایرانی هستند.

عضو شورای اداری استان اردبیل با بیان اینکه این میزان کالای ایرانی  به کشورهای آذربایجان ،روسیه ،گرجستان و حوزه قفقاز صادر شده افزود:در مدت یاد شده بیش از ۱۳۳ هزارو ۱۲۸تن کالا توسط ۵ هزارو ۵۴۰ دستگاه از پایانه مرزی بیله سوار ترانزیت خروجی شده که این مهم نیز افزایش ۲۱ درصدی را نشان می دهد.

رحمتی تصریح کرد: آب معدنی،سیمان ،ام دی اف،گچ،نئوپان ، بیسکویت ،سنگ های ساختمانی،پروفیل و نمک عمده ترین کالاهای ترانزیت خروجی شده هستند.

وی پایانه مرزی بیله سوار را جز ۵ پایانه برتر کشور دانست و افزود:در مجموع صادرات،واردات،ترانزیت ورودی و خروجی ۸۵۴ هزارو ۱۶۹ تن کالا از طریق این پایانه جابجا شده است.

تشدید مراقبت های بهداشتی در پایانه مرزی بیله سوار برای مقابله با کرونا

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت:طبق هماهنگی های به عمل آمده با دانشگاه علوم پزشکی استان پایگاه مراقبت مرزی برای مقابله با کرونا بصورت ۲۴ ساعته درحال فعالیت است.

علی رحمتی در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار با بیان اینکه روزانه ۴هزارو ۵۰۰ نفر از اتباع خارجی از طریق این پایانه به میهن عزیز اسلامی تردد می کنند افزود: پایگاه مراقبت مرزی دانشگاه علوم پزشکی استان بصورت ویژه و شبانه روزی درحال فعالیت می باشد.

عضو شورای اداری استان اردبیل توزیع ماسک دربین کلیه کارکنان و نمایندگان ادارات و نهادهای مستقر در پایانه مرزی بیله سوار  را خاطرنشان کرد وگفت: داخل سالن های مسافری و تجاری پایانه مرزی بیله سوار بطور مرتب از سوی کارکنان این پایانه ضدعفونی شده و مراقبت های بهداشتی لازم نیز انجام می شود.

وی بر تعامل و همکاری همه جانبه کارکنان پایانه مرزی و پایگاه مراقبت مرزی دانشگاه علوم پزشکی برای مقابله با کرونا ویروس تاکیدکرد.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل از توقف تردد مسافران بین جمهوری آذربایجان و ایران از مرز بیله‌سوار مغان خبر داد.

علی رحمتی گفت: این تصمیم از سوی مقام‌های آذری اتخاذ شده و در دیدار امشب مقام‌های مرزبانی ۲ کشور هماهنگی لازم در این زمینه صورت گرفت.

وی بیان‌کرد: تردد کامیون و صادرات و واردات از پایانه مرزی بیله‌سوار مغان همچنان بین ۲ کشور تداوم داشته و محدویت تنها به آمد و شد مسافران مربوط می‌شود.

پیش از این روزانه تا سه هزار نفر از اتباع آذربایجان از طریق مرز بیله‌سوار وارد خاک جمهوری اسلامی ایران می‌شدند. این تعداد در روزهای اخیر و با شیوع کرونا در ایران به حدود ۶۰۰ نفر کاهش یافته بود.

تردد بیش ازیک میلیون و ۴۸۹ هزار نفر مسافر از پایانه مرزی بیله سوار

علی رحمتی در بازدید از پایانه مرزی بیله سوار با بیان اینکه ورود مسافر خارجی ۱۷ درصد افزایش یافته گفت:در ۱۱ ماه گذشته ۶۸۲ هزار و ۷۰۱ نفرتردد مسافر انجام شده که در مجموع ورود و خروج ااتباع خارجی ۱۷ درصد افزایش یافته است.

وی گفت:از این میزان مسافر بیش از ۲۶۹ هزارنفر با وسائط نقلیه اعم اتوبوس،مینی بوس و سواری و یک میلیون و ۲۲۰ هزار نفر نیز با پای پیاده تردد کرده اند.

جابجائی بیش از ۳ میلیون و۴۲۵ هزار تن کالا دراستان اردبیل

علی رحمتی با بیان اینکه در ۱۱ ماه گذشته بیش از ۲۵۲ هزار برگ بارنامه نیز صادر شده است افزود: وضعیت حمل و نقل کالا و بار در استان کاملا عادی و روان است.

وی گفت: محصولات کشاورزی،سیمان،آب معدنی،انواع چوب و سوخت عمده کالاهای جابجا شده استان در مدت یاد شده است.

رحمتی  فعالیت ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا با بیش از ۷ هزارو ۸۰۰ دستگاه ناوگان باری در استان را یادآور شد و تصریح کرد:۱۱ هزارو ۴۰۰ راننده پرتلاش در بخش حمل و نقل کالای استان فعالیت می کنند.

ثبت بیش از ۹۸ میلیون تردد در محورهای مواصلاتی استان اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل از ثبت۹۸ میلیون و ۵۳ هزار تردد در محورهای مواصلاتی استان خبر داد.

علی رحمتی بیان کرد: این میزان تردد توسط ۶۴ سامانه تردد شماری در ۱۱ ماه گذشته به ثبت رسیده که درمقایسه با مدت مشابه سال قبل ۵/۳ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه بیشترین تردد با ۱۰ میلیون و ۱۲۱ هزار مورد در محور اردبیل – آستارا و بالعکس به ثبت رسیده گفت: در محور اردبیل سه راهی سرعین و بالعکس ۸ میلیون و ۶۲۰ هزارتردد و اردبیل مغان و بالعکس محدوده سه راهی صحرا نیز ۶میلیون و ۷۹۵ هزار تردد به ثبت شده است.

دبیر کمیسیون مدیریت اجرائی ایمنی حمل و نقل استان اردبیــل هوشمندسازی جاده های استان را از جمله برنامه های مهم اداره کل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان اردبیل دانست و تصریح کرد:علاوه بر ۶۴ سامانه تردد شماری ۴۰ دوربین نظارت تصویری،۲۷ سامانه ثبت تخلفات عبور و مرور سرعت و ۲ سامانه توزین حین حرکت نیز در محورهای مواصلاتی استان اردبیل فعال است.

​صدور بیش از ۹ هزارکارت سلامت برای رانندگان استان اردبیل

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: از ابتدای سالجاری تاکنون ۹ هزار و ۷۵۵ کارت سلامت برای رانندگان حمل و نقل عمومی مسافری و باری استان صادر شده است.

علی رحمتی با بیان اینکه در حال حاضر ۳ مرکز تخصصی طب کار در استان جهت انجام معاینات پزشکی رانندگان ناوگان مسافری و باری درحال فعالیت هستند افزود: در این مراکز آزمایشاتی از قبیل بینایی سنجی، شنوایی سنجی، روانشناسی، معاینات پزشکی بالینی فرد نظیر فشار خون، نوار قلب و آزمایشات روتین مانند قند خون، چربی خون جهت بررسی سلامت رانندگان انجام می‌شود.

دبیر کمیسیون اجرائی مدیریت ایمنی حمل و نقل استان اردبیل تصریح کرد: اخذ کارت صحت و سلامت از جمله شرایط بسیار مهم داشتن کارت هوشمند برای فعالیت حرفه‌ای رانندگان پرتلاش در بخش حمل و نقل جاده ای است.

عضو شورای اداری استان اردبیل گفت:رانندگان سخت کوش ناوگان باری و مسافری استان برای اخذ کارت سلامت باید با در دست داشتن صرفا معرفی نامه از مراکز صدور کارت هوشمند به مراکز طب کار سلامت شغلی رانندگان واقع در شهر‌ستانهای اردبیل و پارس آباد مراجعه نمایند.

رئیس کمیته حمل و نقل ستاد اجرائی خدمات سفر استان اردبیل فعالیت ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا با بیش از ۷ هزارو ۸۰۰ دستگاه ناوگان باری در استان را یادآور شد و افزود:۱۱ هزارو ۴۰۰ راننده پرتلاش در بخش حمل و نقل کالای استان فعالیت می کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up