• شناسه خبر : 24149
  • تاریخ انتشار : 15 اسفند 1398 - 07:49

«پول‌های بی زبان را به او دادم. بدون تحقیق و بدون پرس و جو به حرفای این زن و دخترش اعتماد کردم و دار و ندارم را سر چند لیوان بی ارزش گذاشتم.

دستگیری زن مجرم
 شهرخوان: پلیس خراسان رضوی هنگام دستگیری ۲ زن راز کلاهبرداری کلان شان را فاش کرد.

خام سن بالای آن زن و دخترهایش شدم. فکرش را نمی‌کردم که چه خواب شومی برایم دیده اند.» این‌ها گوشه‌ای از اظهارات مردی است که از سوی اعضای یک خانواده مورد کلاهبرداری چند میلیاردی قرار گرفته است.

کلاهبرداری چند میلیاردی

ماجرای این پرونده، اما از آنجا آغاز شد که چندی پیش فردی با پلیس تماس گرفت و از کلاهبرداری چند میلیاردی توسط چند زن خبر داد.

با توجه به میزان بالای کلاهبرداری و حساسیت موضوع بلافاصله تیمی از کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پلیس آگاهی شهرستان سبزوار وارد عمل شدند و به سراغ شاکی پرونده رفتند.

مال باخته در اظهارات اولیه خود به مجریان قانون گفت: «یک زن میان سال به همراه ۳ دخترش این کلاه را بر سرم گذاشته اند.

آن‌ها ابتدا اعتمادم را جلب کردند و بعد اجناس تقلبی شان را به عنوان عتیقه به من فروختند. زن میان سال مدعی بود که مسافر است و سفری در پیش دارد. او می‌گفت این اجناس عتیقه را می‌توانم در بازار به چند برابر قیمتی که از آن‌ها می‌گیرم به فروش برسانم.»

شاکی در ادامه اظهاراتش به رقم کلاهبرداری اشاره کرد و ادامه داد: «متهم چند لیوان و یک جام را به عنوان عتیقه به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به من فروخت. بعد از اینکه به چند نفر مراجعه کردم تا آن‌ها را بفروشم دریافتم که اجناس مورد نظر عتیقه نیستند و ارزش ریالی زیادی هم ندارند.»

با گشوده شدن این پرونده مأموران پلیس آگاهی تحقیقات خود را آغاز کردند. کارآگاهان با استفاده از سرنخ‌های به دست آمده و مشخصات ظاهری متهمان به اطلاعاتی دست یافتند که نشان می‌داد این افراد به تازگی سبزوار را ترک کرده اند و به یکی از شهرهای استان خراسان شمالی گریخته اند.

در تحقیقات بعدی این پرونده هم مشخص شد که محل سکونت متهمان در استان خراسان شمالی است و آن‌ها به سبزوار مراجعه و با نزدیک شدن به شاکی و جلب اعتماد او نقشه شان را عملی کرده و متواری شده اند.

ردزنی محل اختفای متهم اصلی

فرمانده انتظامی استان خراسان رضوی نیز در تشریح دیگر ابعاد این پرونده گفت: کارآگاهان اداره مبارزه با کلاهبرداری و سرقت پلیس آگاهی پس از ردزنی محل اختفای متهم اصلی این پرونده و دیگر همدستانش مراتب را به دادسرا اعلام کردند و با کسب نیابت قضایی به سراغ این افراد رفتند.

سردار محمد کاظم تقوی ادامه داد: مأموران ما پس از مراجعه به شهرستان مورد نظر به سراغ مخفیگاه متهمان رفتند و در اقدامی غافل گیرانه ۲ نفر از گردانندگان اصلی این نقشه را دستگیر کردند و به پلیس آگاهی شهرستان سبزوار انتقال دادند.

این مقام ارشد نظامی استان بیان کرد: متهم اصلی این پرونده زنی پنجاه ساله است که به همراه دختر سی وهشت ساله خود پس از جلب اعتماد شاکی اجناسی را به عنوان اشیای عتیقه به مبلغ ۲۰ میلیارد ریال به او فروخته اند.

به گفته سردار تقوی متهمان در بازجویی‌های اولیه پلیسی به بزه انتسابی اعتراف کردند و پس از معرفی به مراجع قضائی با صدور قرار قانونی روانه زندان شدند. تحقیقات تکمیلی این پرونده ادامه دارد

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up