• شناسه خبر : 24163
  • تاریخ انتشار : 16 اسفند 1398 - 02:39

هاشمی دبیر شورای شهر اردبیل گفت: برای تکمیل پل قدس از دریافت کمک‌هاس دولتی ناامید هستیم و باید شهرداری خود این پروژه را با اتخاذ تدابیر مناسب به پیش ببرد

یعقوب هاشمی

یعقوب هاشمی در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل با قدردانی از تلاشگران عرصه سلامت به ویژه پزشکان، پرستاران و نیروهای خدماتی در بیمارستان‌ها و همکاران شهرداریها بخصوص آتشنشانان که در صف مقدم مبارزه و کنترل کروناویروس قرار دارند، اظهار کرد: شهرداری باید مبالغی را به دانشگاه علوم پزشکی در کنترل و آگاه سازی عمومی کمک کند تا افراد دخیل در این حوزه با این کمک‌ها و مساعدت‌ها دلگرم شوند.

وی خاطرنشان کرد: با هدف ارتقای سلامت شهروندان همه دلسوزان پای کار آمدند و امیدواریم هر چه زودتر مردم کشورمان و استان اردبیل از شر این ویروس ویرانگر نجات یابند.

دبیر شورای شهر اردبیل بیان کرد: بودجه شهرداری در چند سال اخیر با یک روند ثابت و بدون تغییرات آنچنانی روبرو بوده به طوری که از سال ۹۶ تاکنون ارقام بودجه شهرداری اردبیل روی ۵۰۰ میلیارد تومان ثابت مانده در حالی که با افزایش قیمت اجرای پروژه‌های عمرانی و پرداختی حق و حقوق پرسنل روبرو بودیم.

هاشمی افزود: هرچند در سال‌های اخیر شوک قیمتی بسیاری از پروژه‌های عمرانی را متوقف کرده اما بودجه شهرداری در سال‌های اخیر از نوسانات کمتری برخوردار بوده در حالی که بودجه_شهرداری_تبریز از دو هزار میلیارد تومان سال قبل به ۳ هزار میلیارد تومان در سال آینده افزایش یافته است.

وی تنها راه رسیدن به بودجه کلان شهرداری را تکیه بر اجرای #پروژه‌های_مشارکتی و سرمایه‌گذاری اعلام کرد و گفت: برای اینکه شهرداری از یک خط سیر کم نوسان در بودجه سالانه خارج شده و یک جهش بودجه‌ای داشته باشد باید به سمت اجرای پروژه‌های مشارکتی حرکت کنیم که همکاران ما در شهرداری باید بستر این کار را به شکل مطلوب فراهم کنند.

دبیر شورای شهر اردبیل اضافه کرد: شهرداری باید از تمرکز_در_شورابیل و اجرای پروژه‌های محوری در این مجموعه خارج شده و به سایر مناطق شهری نیز توجه کند که نمونه این تمرکز و توجه بیشتر به شورابیل اختصاص بودجه‌های میلیاردی به طرح‌های حاشیه شورابیل است که متاسفانه اکثر پروژه‌های مشارکتی نیز در منطقه نمونه گردشگری شورابیل طراحی و پیش‌بینی شده است.

هاشمی افزود: ما به غیر از شورابیل می‌توانیم در سایر مناطق شهر به ویژه محلات سیزده‌گانه و همچنین بافت‌های فرسوده و قدیمی طرح‌های مشارکتی را با تنوع بیشتر اجرایی و عملیاتی کنیم تا در این حوزه کارها از حالت فانتزی و تک بعدی خارج شود.

وی گفت: شهروندان ما از عدم تکمیل برخی از پروژه‌ها نظیر پل قدس گله‌مند هستند و بنده اعلام می‌کنم که از کسب کمک‌های دولتی در تکمیل این پروژه ناامید هستیم و باید شهرداری خود این پروژه را به سرانجام برساند.

دبیر شورای شهر اردبیل از  اشاره به پروژه بازار مبل،  المان میدان وحدت،  اظهار کرد: ما اگر بتوانیم در سال آینده ۶ تا ۷ پروژه زیربنایی و اساسی را تکمیل و تحویل شهروندان دهیم به یقین کار مهمی را انجام دادیم.

هاشمی ارتقای کیفی اجرای پروژه‌ها را به عنوان یک اصل اساسی یادآور شد و خاطرنشان کرد: در بودجه ۹۹ مبالع کلانی در حوزه ترافیک پیش‌بینی شده و انتظار می‌رود در اولین فرصت مرکز کنترل ترافیک شهر اردبیل راه‌اندازی شود.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up