• شناسه خبر : 24175
  • تاریخ انتشار : 16 اسفند 1398 - 03:35

رئیس کمیسیون خدمات شهری شورای شهر اردبیل گفت: فرماندار اردبیل و سایر مسئولان حوزه بهداشت به جای حرکت‌های عوام‌فریبانه بهتر است وضعیت بهداشتی نان و اغذیه‌فروشی‌ها را کنترل کنند تا مردم از این طریق به کروناویروس مبتلا نشوند.

رحیم آقازاده

رحیم آقازاده در جلسه رسمی شورای شهر اردبیل اظهار کرد: در احادیث و روایات به صراحت آمده است که اگر در مملکتی قوم یا طایفه‌ای عدالت و مساوات را رعایت نکند خداوند بلایی را می‌فرستد که هیچ بنی‌بشری نتواند آن را مداوا کند که حال و روز امروز ما همین مصیبت و بلاست که به آن گرفتار شده‌ایم.

وی با بیان اینکه به دور از همه خیر و نیکی و یا گناه و سیئه باید مسئولان امر با احساس مسئولیت نسبت به تامین بهداشت و سلامت مردم حساس باشند، خاطرنشان کرد: در کمال تعجب در نانوایی‌ها و مراکز عرضه گوشت و اغذیه‌فروشی‌ها شاهد فاجعه‌ای عظیم در تشدید ابتلا به کروناویروس هستیم ولی مسئولان امر از فرماندار گرفته تا متولیان آرد و نان در خواب غفلت به سر می‌برند.

عضو شورای شهر اردبیل افزود: وضعیت نانوایی‌ها به حدی فاجعه‌بار است که افراد دخیل در این حوزه بدون استفاده از مواد بهداشتی و دستکش‌های ضدعفونی شده نسبت به فروش نان و دریافت اسکناس‌های کثیف اقدام می‌کنند که از همین نقطه سلامت تک تک افراد جامعه به خطر می‌افتد.
آقازاده گفت: قصابی را سراغ داریم که از پیاده‌رو گوشت گوسفند و گوساله را با گرد و خاک زیاد روی زمین می‌کشد و همین گوشت را برای مردم به قیمتی گزاف می‌فروشد در حالی که خبری از رعایت بهداشت و موازین سلامت افراد جامعه نیست.

وی محل این اقدامات فاجعه‌بار را در مناطق مختلف شهر به مرکزیت تازه میدان اعلام و تصریح کرد: مسئولان تنها در جلسات شعار می‌دهند در حالی که در عمل اقدامات روی کاغذ آنها هیچ خروجی ندارد و گاه انسان احساس می‌کند این شهر نه استانداری دارد و نه اینکه فرماندار و مدیری دلسوز بر سر کار است که بخواهد به داد مردم برسد.

رئیس سابق شورای استان اردبیل بیان کرد: مردم نه ماسک رایگان و نه شوینده با قیمت پائین می‌خواهند بلکه از این مسئولان بی‌صداقت و فاقد دلسوزی ذره‌ای مدیریت عاقلانه طلب دارند تا حداقل‌های اولیه خود را تامین کنند.

آقازاده ادامه داد: نمایندگان پارلمان محلی به قدری جایگاه خود را پائین آورده‌اند که چهار نفر افراد ناآگاه از قوانین و مقررات شورا در قالب هیئت تطبیق به ریش ما می‌خندند و حتی حاضر نیستند مصوبات قانونی ما را مورد بررسی دقیق قرار دهند.

وی افزود: برخلاف سال‌های گذشته در هیئت تطبیق فرمانداری اردبیل افراد غیرمطلع ایرادات بنی‌اسرائیلی می‌گیرند و اکثر مصوبات شورای شهر اردبیل از سوی آنها و به ناحق برگشت می‌خورد در حالی که از طریق شورای استان نیز مدافعی واقعی نداریم.

خبرنگار: شهرام جباریدیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up