• شناسه خبر : 24324
  • تاریخ انتشار : 26 اسفند 1398 - 01:13

مشگین شهر در شمال غربی اردبیل این روزها با شیوع ویروس کرونا روزهای بحرانی را سپری می‌کند و به همین دلیل در مقایسه با دیگر مناطق استان سخت‌ترین اقدامات محدود کننده در برابر شیوع این ویروس در این شهرستان در حال اجراست.

جاده مسدود

به گزارش دیدشهر، آمارهای دقیقی از تعداد مبتلایان به کرونا در شهرستان مشگین شهر ارائه نمی‌شود اما به گفته مسوولان و کارشناسان بهداشتی ، این شهرستان با توجه به جمعیت بیش از ۱۵۵ هزار نفری خود بیشترین میزان بیماران مبتلا به کرونا و جانباختگان این بیماری در استان اردبیل را به خود اختصاص داده است.

بر اساس آخرین آمار مسوولان بهداشتی استان اردبیل، ۱۶ نفر در این استان تاکنون بر اثر بیماری کرونا جان باخته‌اند که به گفته برخی از منابع ۱۱ نفر آن مربوط به شهرستان مشگین‌شهر می‌باشد.

مسوولان این شهرستان در روزهای اخیر بارها هشدار داده‌اند که وضعیت این شهرستان خطرناک بوده و مردم می‌بایست در خانه‌های خود باقی مانده و کسب و کار خود را نیز تعطیل کنند.

اکبر بهنامجو ،استاندار اردبیل چندی پیش با سفر به مشگین‌شهر از روند رو به رشد آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان ابراز نگرانی کرد.

او گفت: در صورت ادامه روند فعلی تا پایان سال جاری تعداد مبتلایان در این شهرستان عددی در حدود ۳۰۰ نفر خواهد بود.

رییس بیمارستان ولیعصر (عج) مشگین‌شهر نیز با اشاره به آمار رو به رشد بیماران کرونایی و تعداد فوتی های آن در این شهرستان گفت: آمار بالای بیماران کرونایی در این شهرستان کادر درمانی را خسته کرده است.

دکتر رضا پاکدل افزود: برخی از همکاران بخش بهداشت و درمان گرفتار این بیماری شده‌اند و اگر تعداد پزشکان و پرستاران شهر کمتر شود شرایط سخت خواهد شد.

وضعیت بغرنج شهرستان مشگین‌شهر باعث شد تا روز شنبه اقدامات سختی از سوی مسوولان این شهرستان اتخاذ شده و به نوعی این شهر در قرنطینه قرار گیرد.

فرماندار مشگین‌شهر با اشاره به روند رو به رشد شیوع ویروس کرونا در این شهرستان اظهارداشت: وضعیت منطقه هر روز بحرانی‌تر می‌شود و به همین دلیل از روز شنبه بازار ، تمام پاساژها و مجتمع‌های تجاری شهر تعطیل شده است.

اکبر صمدی که خود بر روند تعطیلی مراکز تجاری نظارت داشت، افزود: فقط نانوایی‌ها و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی و بهداشتی و داروخانه‌ها باز بوده و خیابان‌های اصلی شهر و جاده‌های اصلی به روی خودروها مسدود شده است.

گزارش‌ها از مشگین‌شهر حاکیست که دست‌فروشان، خودروهای دوره‌گرد و سد معبر در این شهرستان جمع شده و اجازه تردد و ورود خودروهای غیربومی از جاده اهر ، تبریز ، اردبیل و مشگین‌شهر به داخل این شهر داده نمی‌شود.

فرماندار مشگین‌شهر گفت: فعالیت تاکسی‌ها در سه محور اصلی شهر حدفاصل میدان جانبازان تا سه‌راهی دروازه قدیم اردبیل ممنوع شده و از برگزاری مجالس ختم و ترحیم و عزاداری توسط اداره تبلیغات اسلامی ممانعت خواهد شد.

وی همچنین از ممنوعیت پذیرش مسافر در هتل‌ها ،مسافرخانه‌ها و سوئیت‌های خانگی خبر داد.

بازدیدها حاکیست که این شهر با بسته شدن مراکز تجاری خلوت شده و تعداد ترددها نیز کاهش چشمگیری داشته است.

به گفته آنها، هم‌اینک مشگین‌شهر به یکی از کانون‌های مهم کرونا تبدیل شده و اگر تدابیر اقدامات عاجل در زمینه مهار و بهبود وضعیت انجام نگیرد این شهر شاهد روزهای بحرانی‌تر و فاجعه‌آمیز خواهد بود.

فرماندار مشگین‌شهر گفت: در راستای جلوگیری از شیوع بیماری کرونا شهرستان مشگین‌شهر قرنطینه شد و بر این اساس ورود هرگونه خودروی غیر بومی به این شهر ممنوع است.

اکبر صمدی افزود: این محدودیت در مبادی شهرستان مشگین‌شهر اعمال می‌شود و تمامی ورودی‌های این شهر کنترل خواهد شد.

وی تصریح کرد: با تردد هرگونه خودروی غیربومی که برای ورود به این شهرستان از مسیرهای فرعی استفاده کنند نیز برخورد جدی و قانونی به عمل خواهیم آورد.

فرماندار مشگین‌شهر با بیان اینکه وضعیت منطقه هر روز بحرانی‌تر می‌شود و به همین دلیل از روز شنبه بازار ، تمام پاساژها و مجتمع‌های تجاری شهر نیز تعطیل شده است افزود: فقط نانوایی‌ها و فروشگاه‌های عرضه مواد غذایی و بهداشتی و داروخانه‌ها باز بوده و خیابان‌های اصلی شهر نیز به روی خودروها مسدود شده است .

بر اساس آخرین آمار مسوولان بهداشتی استان اردبیل، ۱۶ نفر در این استان تاکنون بر اثر بیماری کرونا جان باخته‌اند که به گفته برخی از منابع ۱۱ نفر آن مربوط به شهرستان مشگین‌شهر می‌باشد.

اکبر صمدی، فرماندار مشگین‌شهر نیز می‌گوید که به جد در پی اجرای تصمیمات سخت و محدود کننده برای مهار روند رو به رشد شیوع کرونا در این شهرستان می‌باشد زیرا این موضوع به سلامت عمومی جامعه مربوط شده و سستی و قصور از هیچ مسوولی پذیرفتنی نیست.

وی با تقدیر از همکاری خوب مردم این شهرستان گفت: کسبه و اصناف با آگاهی از وضع بحرانی منطقه همکاری خوبی با دولت داشته و اگر مردم با ایمان و عمل به شعار در خانه بمانیم اقدام کنند می‌توان در آینده نزدیک بر ویروس کرونا غلبه کرد.

 دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up