• شناسه خبر : 24532
  • تاریخ انتشار : 19 فروردین 1399 - 07:52

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلخال گفت: بیش از سه هزار اصله نهال میوه رایگان در بین باغداران این شهرستان توزیع شد.

درخت باغ

 

صادق پورمحمد  افزود: این نهال‌های سازگار با شرایط محیطی از جمله فندق و گل‌محمدی با هدف ترویج باغداری در اراضی شیب‌دار و توسعه باغات میوه در بین باغداران توزیع شد.

وی اظهار داشت: بدلیل شیوع بیماری کرونا و مشکلی که در تهیه و تامین نهال صنوبر در سطح کشور پیش آمده ،در حال حاضر طرح توزیع رایگان نهال صنوبر در استان اردبیل متوقف شده و اجرای طرح عملی نیست.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلخال گفت: به محض عادی شدن شرایط برای اجرای طرح صنوبر کاری ، نهال این درخت به اندازه نیاز باغداران از طریق اداره منابع طبیعی و آبخیزداری تهیه ، تامین و بصورت رایگان بین مردم توزیع خواهد شد.

وی از آغاز عملیات اجرایی پروژه احداث طرح‌های آبخیزداری در مناطق مختلف به محض مساعد شدن شرایط جوی منطقه خبر داد و افزود: امسال توجه ویژه‌ای به طرح‌های آبخیزداری منطقه خواهد شد.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری خلخال همچنین به افزایش ۱۲ برابری اعتبارات بخش آبخیزداری سال گذشته  این شهرستان در مقایسه با سال ۹۷  اشاره کرد و گفت: در سال ۹۸  بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرح‌های آبخیزداری این شهرستان اعتبار اختصاص یافت.

پورمحمد اظهارداشت: با اجرای طرح‌های آبخیزداری در سال گذشته در سه حوزه اندبیل‌، خوجین و علی‌آباد راه‌های نفوذ سیلاب به داخل شهر خلخال مسدود شده و علاوه بر آن زمینه افزایش سطح آب سفره‌های زیرزمینی و همچنین دبی چشمه‌های پایین‌دست بندهای تاخیری آبخیزداری در این منطقه فراهم شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up