• شناسه خبر : 24546
  • تاریخ انتشار : 20 فروردین 1399 - 07:44

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی از دستگیری فردی که اقدام به سوء استفاده از تصاویر شخصی دختری در اینستاگرام کرده بود خبر داد.

شبکه اجتماعی مجازی موبایل

شهرخوان: سرهنگ محمدپور، رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی در تشریح این خبر اظهار داشت: دختر خانمی به پلیس فتا مراجعه و اظهار داشت در شبکه‌ی اینستاگرام اکانت جعلی با اسم و مشخصات او موجود است و خواستار پیگیری و حذف اکانت شد.

وی ادامه داد: پس از پیگیری کارشناسان پلیس فتا مشخص گردید شخصی با استفاده از تصاویر شخصی این خانم اقدام به ساخت اکانت با عکس و اسم وی کرده است و با این هویت با افراد مختلف ارتباط برقرار می‌کرده که وی را شناسایی کردند.

حضور متهم در اداره پلیس

این مقام انتظامی گفت: پس از حضور متهم در اداره پلیس و بررسی‌های صورت گرفته، مشخص شد این فرد در گذشته با شاکی در ارتباط بوده و بعد از جدایی از وی برای گرفتن انتقام از او دست به این عمل مجرمانه زده است که پرونده وی برای سیر مراحل قضایی به دادسرا ارسال شد.

رئیس پلیس فتا خراسان جنوبی تاکید کرد: کاربران عزیز توجه داشته باشند در صورتی که به خواسته‌های این افراد پاسخ دهند ن تنها مزاحمت آن‌ها رفع نمی‌شود بلکه راه را برای باج خواهی بیشتر این افراد بازتر می‌کنند، در صورت ایجاد مزاحمت یا سوء استفاده از اطلاعات شخصی آن‌ها موضوع را سریعا به پلیس فتا گزارش کنند و اطمینان داشته باشند که اطلاعات شخصی آن‌ها به صورت محرمانه نزد پلیس فتا و دستگاه قضا خواهد بود.

سرهنگ محمد پور خاطر نشان کرد: شهروندان هشدار‌های پلیس فتا را جدی بگیرند و در صورت اطلاع از هرگونه فعالیت مجرمانه در فضای ‌مجازی یا پیام‌رسان‌های‌‌ موبایلی موضوع را از طریق نشانی پلیس‌ فتا به آدرس www.cyberpolice.ir بخش ارتباطات مردمی گزارش کنند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up