• شناسه خبر : 24778
  • تاریخ انتشار : 26 فروردین 1399 - 11:27

مدیر شبکه بهداشت و درمان بیله‌سوار گفت: گردشگری سلامت حلقه مفقوده بیله‌سوار برای توسعه و آبادانی منطقه است.

حمیدرضا پاکدل اظهار کرد: شهرستان بیله‌سوار در نقطه صفر مرزی و دارای پایانه مرزی رسمی با کشور جمهوری آذربایجان است که راه‌اندازی «گردشگری سلامت» در این شهرستان ضرورت داشته و می‌تواند بیله‌سوار را در مسیر توسعه و آبادانی واقعی قرار دهد.
وی با بیان این‌که گردشگری سلامت حلقه مفقوده بیله‌سوار برای توسعه و آبادانی منطقه است، افزود: در کشور همسایه یعنی جمهوری آذربایجان ۱۰ میلیون متقاضی در حوزه سلامت داریم که باید با برنامه‌ریزی در راستای توسعه گردشگری سلامت در شهرستان بیله‌سوار، از این ظرفیت بی‌نظیر استفاده کرد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیله‌سوار تصریح کرد: توسعه گردشگری سلامت در بیله‌سوار همچنین می‌تواند از مراجعه بیماران آذری به سایر شهرستان‌های کشور جلوگیری کند که این امر نقش مهمی در ایجاد اشتغال و توسعه امکانات درمانی بیله‌سوار خواهد داشت.
پاکدل با بیان این‌که برای تحقق گردشگری سلامت باید زیرساخت‌های لازم در حوزه بهداشت و درمان در بیله‌سوار فراهم شود، ادامه داد: افزایش تعداد پزشکان متخصص و احداث بیمارستان و کلینیک‌های تخصصی و فوق تخصصی از جمله زیرساخت‌های مورد نیاز درمانی در این شهرستان است.
لزوم تقویت زیرساخت‌های مواصلاتی بیله‌سوار
وی توسعه زیرساخت‌های مواصلاتی را از جمله نیازهای بیله‌سوار دانست و عنوان کرد: توسعه جاده‌های مواصلاتی شهرستان بیله‌سوار برای اعزام بیماران به سایر شهرستان‌های کشور نیز باید اولویت مسئولان ذیربط قرار گیرد.
مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بیله‌سوار افزود: در راستای تسهیل در اعزام بیماران از بیله‌سوار به سایر شهرستان‌ها، چنان‌چه جاده مواصلاتی انجیرلو – آغ‌داش و امیرکندی – مرادلو به بهره‌برداری برسد، شاهد کاهش قابل توجه مدت اعزام بیماران می‌شویم‌.
پاکدل بیان کرد: با توجه به موقعیت مرزی شهرستان بیله‌سوار، راه‌اندازی گردشگری سلامت در شهرستان می‌تواند منجر به ایجاد دانشگاه علوم پزشکی بین‌المللی و نیز واحدهای بین‌‌‌الملل دانشگاهی رشته‌های پزشکی و غیرپزشکی شود که این امر منجر به جذب دانشجویان از سراسر کشور و جهان می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up