• شناسه خبر : 24822
  • تاریخ انتشار : 29 فروردین 1399 - 02:48

شهردار اردبیل از رویکرد جدی سازمان شهرداری برای مدیریت زباله‌های شهری خبر داد.

پسماند زباله
 حمید لطف اللهیان عنوان کرد: مدیریت پسماند، موضوعی ضروری بوده برای تعیین و تکلیف این مسئله بارها در تمامی کمیسیون‌ها حتی وزارت کشور جلسات مختلفی داشتیم اما تاکنون نتیجه بخش نبوده است.
شهردار اردبیل در خصوص قرارداد بخش خصوصی مبنی بر تولید کربن جامد از زباله بیان کرد: شرکتی آماده است به صورت مشارکتی با شهرداری اردبیل در این زمینه برای اولین بار در کشور همکاری کند، اما سال‌هاست این موضع ناقص و بدون نتیجه مانده و نیاز به تسهیلات دارد و لازم است تا این قرارداد بررسی و مطالعه شود.
شهردار اردبیل همچنین با بیان اینکه موضوع زباله و پسماند شهر اردبیل تبعات زیست محیطی و اجتماعی به همراه دارد، خاطر نشان کرد: باید علاوه بر اینکه شهرداری برای مدیریت پسماند مکلف شود، شورای اسلامی شهر نیز با استراتژی دقیق در این خصوص تصمیم بگیرد.
وی در ادامه یادآور شد: در راستای اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی جلسات متعددی را برگزار کردیم و همانطور که در مرحله اول نیروهای عملیاتی اعم از نیروهای سازمان آتش نشانی، خدمات شهری و آرامستان‌ها حتی در ایام عید بدون تعطیلی پای کار بودند و از هیچ اقدام پیشگیرانه‌ای غافل نشدند، در مرحله دوم نیز این نیروها برای خدمت رسانی به صورت آماده باش کامل هستند.
شهردار اردبیل تصریح کرد: در این مرحله تمامی پروتکل‌های ابلاغی از سوی وزرات کشور با نهایت دقت تمام و مشارکت شهروندان اجرا می‌شود و در صورت عدم همکاری و همیاری شهروندان در اجرای طرح فاصله گذاری اجتماعی قطعاً شاهد سیر صعودی این بیماری خواهیم شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up