• شناسه خبر : 24824
  • تاریخ انتشار : 29 فروردین 1399 - 02:24

رئیس سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری اردبیل گفت: اتوبوس‌های شهری از اول اردیبهشت ماه فعالیت خود را با رعایت موازین بهداشتی آغاز می‌کنند.

اتوبوس
رحیم سعیدی اظهار کرد: به دنبال شیوع بیماری کرونا و با تشکیل کمیته پیشگیری از این بیماری در شهرداری اردبیل تهیه و توزیع محلول ضدعفونی کننده، ماسک و دستکش بین رانندگان تاکسی و خط واحد نیز آغاز شد که ما از همان روزهای نخستین با نظارت دقیق سعی کردیم تا تامین سلامت مردم را مدنظر قرار دهیم.
وی خاطرنشان کرد: با تاکید شهردار اردبیل و تصمیمات کمیته پیشگیری از شیوع کرونا اقدامات و فعالیت‌ها با حساسیت بیشتر در حال انجام است و امیدواریم با ادامه این روند و توجه به حفظ سلامت مردم بتوانیم از این برهه حساس نیز به سلامت عبور کنیم.
رئیس سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری اردبیل افزود: این سازمان با تمام کادر پرتلاش و عوامل اجرایی خود روزانه کار جابجایی ۵۰۰ هزار نفر را در سطح شهر انجام می‌دهد که به نظر می‌رسد در این امر باید پروتکل‌های بهداشتی و موازین مورد تاکید کمیته پیشگیری از کرونا مورد توجه قرار گیرد.
سعیدی تصریح کرد: ۶ هزار راننده تاکسی و اتوبوس با هدف حفظ سلامت مردم بسته‌های بهداشتی را در مراحل مختلف دریافت کردند به طوری که محلول گندزدا به میزان سه هزار و ۵۰۰ لیتر ویژه سطوح بین رانندگان تاکسی و اتوبوس توزیع شده و این رقم تا ۱۷ هزار و ۵۰۰ لیتر محلول ضدعفونی کننده در دست اقدام است.
وی با بیان اینکه ۴ هزار لیتر نیز مواد ضدعفونی کننده بین رانندگان توزیع شده است، افزود: این رقم تا ۱۲ هزار لیتر قابل افزایش است و به صورت مرتب این مواد در اختیار رانندگان قرار می‌گیرد تا زمینه برای حفظ سلامتی و تندرستی رانندگان و مسافران در تاکسی فراهم آید.
رئیس سازمان حمل و نقل، بار و مسافر شهرداری اردبیل از توزیع ۸ هزار عدد دستکش در بین رانندگان وسایط نقلیه عمومی خبر داد و بیان کرد: در کنار توزیع این اقلام بنرها و پوسترهای هشداردهنده نیز در اتوبوس‌ها و اماکن عمومی توزیع شده تا عموم افراد جامعه با رعایت موازین مورد تاکید در رفت و آمد خود دقت لازم را داشته باشند.
سعیدی ادامه داد: به صورت روزانه این مواد در بین رانندگان تاکسی توزیع می‌شود و در صورتی که افراد مریض‌احوال از تاکسی استفاده کنند، رانندگان تاکسی موظفند به محض پیاده شدن فرد مشکوک تاکسی خود را گندزدایی کرده و نسبت به ضدعفونی کردن محیط اقدام کند.
وی افزود: قبل از عید و زمانی که اتوبوس‌های شهری فعالیت می‌کردند ما نسبت به شستشوی مرتب و روزانه این اتوبوس‌ها اقدام می‌کردیم که با توجه به شرایط حضور تجمیعی مردم در اتوبوس‌ها فعالیت آنها از اواخر سال گذشته ممنوع شده و قرار است از اول اردیبهشت ماه با رعایت فاصله‌گذاری اجتماعی اتوبوس‌ها فعالیت خود را از سربگیرند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up