• شناسه خبر : 24886
  • تاریخ انتشار : 30 فروردین 1399 - 06:40

استان اردبیل نیازمند توسعه است و برای این توسعه باید برنامه ریزی های مهم و دراز مدتی داشته باشیم تا بتوانیم با اجرای این مقدمات ، زمینه رشد و رونق اقتصادی را فراهم کنیم.

 

عقد قرارداد سرمایه گذاری

برنامه ریزی برای رشد اقتصادی در وضعیت کنونی بدون توجه به استفاده از بخش خصوصی و سرمایه گذار نیز اقدامی ناشیانه و بی هدف می باشد. تشویق سرمایه گذار و تسهیل در روند سرمایه گذاری در استان از جمله مقدمات استفاده از سرمایه بخش خصوصی برای توسعه استان است که ممکن است در کوتاه مدت و یا بلند مدت نتیجه بخش باشد.

برخی در مقام حرف و سخن با استفاده از کلمات و جملات در تلاش برای رسیدن به خواسته هایی هستند که در حد و اندازه آنان نیست و در واقع به وجود اجتماعی و سیاسی آنان گشاد و یا تنگ است.

مدیریت به حرف و سخن و تیپ و ظاهر نبوده و عمل و توام با وسعت نظر از جمله مهم ترین شاخصه های مدیریت است که هر فرد تنگ نظر و کوته بینی نمی تواند سکان دار این پست باشد.

در هفته های اخیر برخی از کانال های استان به دلیل ناکامی عده ای در پیشبرد اهداف ، اقدام به تخریب مدیریت سازمان همیاری شهرداری های استان کرده اند و با جوسازی و کاسه داغ تر از آش شدن برای استان قصد دارند که خواسته های خود را به کرسی بنشانند.

از این موارد در استان اردبیل کم نبوده و نخواهد بود و این افراد به جای تلاش برای توسعه استان ، منافع شخص و یا گروه های خاص را دنبال می کنند ، چرا که اگر نبود چنین تنگ نظری هایی ، اکنون وضعیت استان بهتر از این بود.

با اینکه در بسیاری مواقع نیز این تیرها هرگز به هدف نخورده اند ، ولی لازم است افراد شاخص و تاثیر گذار ، رسانه های و سیاسیون از افکار کهنه و تنگ نظری به درآیند و با کمی وسعت نظر فضای استان را پررونق کنند.

در هیچ کتاب اقتصادی بی توجهی سرمایه دار به افزایش دارایی و سودآوری تایید نشده و اگر بخواهیم چنین سرمایه هایی را به استان سوق دهیم باید کمی انعطاف داشته و مشوق هایی نیز در نظر بگیریم.

سازمان همیاری استان با ورود به حوزه اقتصادی و توسعه استان با حضور مدیریت آشنا به حوزه اقتصاد و سرمایه گذاری ، در راستای زمینه سازی برای ورود سرمایه گذاران و احداث واحدهای سرمایه گذاری شاخص دین خود را به استان ادا می کند و این موضوع به مانند گام های توسعه ای دیگر به مذاق برخی خوش نیامده است.

استان اردبیل استانی کم برخوردار از بسیاری از شاخص های توسعه همچون صنعت و گردشگری بوده و با اینکه ظرفیت های این شاخص ها در استان به اندازه ای شاید بیشتر از سایر نقاط کشور مهیا می باشد ولی بی توجهی به رشد ملزومات توسعه این ظرفیت ها موجب کمتر توسعه یافتگی استان شده است.

مدیریت های حرفه ای و تاثیر گذار نیز با حرفها و تهدیدات چند نفر که دنبال منافع و اهداف دیگری به غیر از توسعه استان هستند ، متزلزل نمی شود و در این میان افرادی که به عنوان ابزارهای ناآشنا به تمام مسائل جوهر قلم های خود را می کاهند، از درجه اعتبار رسانه ای ساقط می شوند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up