• شناسه خبر : 25102
  • تاریخ انتشار : 03 اردیبهشت 1399 - 07:07

کودکی که پس از مرگ پدرش توسط عموها و عمه‌ها مخفی شده بود، با طرح شکایت در دادسرای جرایم جنایی و تلاش پلیس آگاهی تهران پیدا شد.

دادگاه

شهرخوان: زینب طاهری، وکیل این پرونده اظهار کرد: کودک یاد شده، پسری ۸ ساله است که از اواخر اسفند سال ۹۸ و پس از مرگ پدرش، ناپدید می‌شود و مادر کودک که به خانواده پدر مرحوم کودک مظنون بوده، شکایتی را در دادسرای عمومی به طرفیت خانواده پدری طفل مبنی بر امتناع از تحویل کودک طرح می‌کند.

طرح شکایت درباره مخفی کردن کودک

وی افزود: پس از طرح این شکایت، با دستور دادسرا، کلانتری خانواده پدری طفل را احضار و از آنها درباره مخفی کردن کودک سوال می‌کند که همگی اذعان بر بی‌اطلاعی کرده و مدعی می‌شوند طفل نزد آنها نیست و نزد مادرش به سر می‌برد. پس از آن، شعبه دادسرا بر اساس گزارش خانواده پدری طفل نزد کلانتری، قرار منع تعقیب صادر کرد.

این وکیل دادگستری اضافه کرد: پس از صدور قرار منع تعقیب در دادسرای عمومی، شکایتی را تحت عنوان کودک‌ربایی در دادسرای امور جنایی مطرح کردیم که موضوع برای رسیدگی به شعبه ششم دادسرای جرایم جنایی ارجاع شد و دادسرا به سرعت با توجه به وجود بیم خطر برای جان طفل، به اداره یازدهم پلیس آگاهی دستور داد ضمن احضار خانواده پدری طفل، از منزل آنها بازرسی شود.

طاهری گفت: متعاقب صدور این دستور، پلیس آگاهی تهران بزرگ با تحقیقات نامحسوس و گسترده پلیسی ظرف مدت ۴۸ ساعت طفل را از خانه پدربزرگ و مادربزرگ پدری، پیدا کرده و تحویل مادر وی داد و در حال حاضر نیز پرونده تحت عنوان کودک ربایی به طرفیت خانوده پدری کودک در جریان است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up