• شناسه خبر : 25125
  • تاریخ انتشار : 04 اردیبهشت 1399 - 12:03

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل گفت: شرایط امروز کشور در مقابله با ویروس کرونا و تبعات آن در حوزه‌های مختلف، حکم می کند تا همه دستگاهها کمک و پشتیبان مدافعان سلامت باشند.

رحیم آقازاده

رحیم آقازاده با بیان اینکه شیوع ویروس کرونا یک موضوع جهانی است و همه برای ریشه کن کردن آن مشارکت داشته باشند، گفت: در این شرایط باید قدردان زحمات همه کارکنان بهداشتی و درمانی اعم از پرستاران و پزشکان و بطور کلی مدافعان سلامت باشیم.

آقازاده ادامه داد: این روزها با توجه به شیوع ویروس کرونا در کشور، حجم کار و خدمات رسانی بسیار بالاست بنابراین بدون مشارکت مردم و تلاش کادر درمانی ریشه کن کردن ویروس کرونا غیر ممکن خواهد بود.

عضو شورای اسلامی شهر اردبیل ادامه داد: حمایت همگانی از مدافعان سلامت یک وظیفه انسانی است، زیرا آنها همچون سربازان دوران دفاع مقدس هستند که در راه دفاع از سلامت مردم از جان خود می گذرند.

آقازاده ادامه داد: ایثار و ازخودگذشتگی و ایثار آنها قابل جبران نیست و در این راه باید مردم به توصیه های پزشکی و بهداشتی توجه کرده و همچون ایام دفاع مقدس پشتیبان و حامی آنها باشند.

عضو شورای شهر اردبیل گفت: کادر پزشکی برای مبارزه با ویروس کرونا و حفظ جان انسانها سینه سپر کرده‌اند و با سوگندی که یاد کردند در راستای بهبود حال مبتلایان جان خود را در این عرصه فدا می کنند.

وی با اشاره به اینکه ویژگی ها و صفات این گروه از جامعه موجب شده تا مردم آنها را با رزمندگان دفاع مقدس مقایسه کنند، ادامه داد: همانگونه که رزمندگان در دفاع مقدس جان خود را برای دفاع از وطن تسلیم کردند، کادر درمانی نیز با از خودگذشتگی برای حفظ جان مردم تلاش می کنند.

عضو شورای شهر اردبیل در ادامه بر ضرورت همراهی مردم برای گذر از این شرایط حساس و سخت تأکید کرد و افزود: کشور ما این روزها نیازمند همان روحیه همراهی و همدلی ایام دفاع مقدس است تا بتوانیم این ویروس منحوس را زمین گیر کنیم.

آقازاده با اشاره به اینکه برخی نهادها از جمله بسیج، سپاه و ارتش عملکرد خوب و موثری در زمینه پیشگیری از شیوع این بیماری داشته اند، گفت: امیدواریم با همراهی مردم و رعایت توصیه های بهداشتی، به زودی شاهد ریشه کن شدن کامل این بیماری در استان و کشور باشیم.

وی در ادامه با اشاره به تجارب خوب و ارزنده نهادهای نظامی در عرصه مقابله با حملات شیمیایی دشمنان امت اسلامی و بهره گیری از آن در رویارویی کشور با کرونا گفت: ظرفیت‌های انسانی و تخصصی همراه با تجربه حوزه بهداشت و درمان باعث شده آنها در روز اول اقدام به برپایی بیمارستان های ثابت و سیار، احداث نقاهت‌خانه و نیز توزیع اقلام بهداشتی به صحنه آمده و مشغول همکاری با قرارگاه مبارزه با کرونا و وزارت بهداشت، درمان و علوم پزشکی هستند.

وی با تاکید بر اینکه بر قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا گفت: از مردم عزیز نیز درخواست می‌کنیم تا به توصیه‌های مدافعان سلامت در این شرایط گوش داده و ضمن رعایت نکات بهداشتی، از منازل خود خارج نشوند تا به یاری خدا بتوانیم این دوران را پشت سربگذاریم.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up