• شناسه خبر : 25216
  • تاریخ انتشار : 06 اردیبهشت 1399 - 02:06

مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده در بخش توسعه بزرگراه‌ها در سالجاری ۵۰ کیلومتر بزرگراه به طول راههای استان افزایش خواهد یافت.

جاده بزرگراه
محبوب حیدری از راه‌ها به عنوان شاهرگ توسعه یاد و اظهار کرد: مطالعات تمام راه‌های استان اردبیل به اتمام رسیده و مجوز عملیات اجرایی و توسعه‌ای در این مسیرها با تلاش و پیگیری استاندار اردبیل و نمایندگان استان اخذ شده است.
وی افزایش ۱۰ برابری اعتبارات حوزه راه‌ها را در سه سال اخیر بی سابقه خواند و خاطرنشان کرد: در کنار اخذ مجوز برای توسعه بزرگراه‌ در استان و افزایش منابع اعتباری در این سه سال تلاش کرده‌ایم تا راه‌های شریانی استان از توسعه کمی و کیفی برخوردار شوند.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل افزود: در این زمینه اعتبار توسعه راه‌های استان از ۱۶۰ میلیارد ریال در سال ۹۷ هم اکنون به ۱۸۰۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.
حیدری ادامه داد: در سال گذشته در مجموع بیش از ده هزار میلیارد ریال پروژه در بخش توسعه راه‌ها و تکمیل مسکن هزینه شده که ۷۵۰۰ تا ۸۰۰۰ میلیارد ریال آن در حوزه راه‌ها بوده است.
وی تصریح کرد: احداث و توسعه راه‌ها هزینه ‌بر است بطوریکه در شمال استان به ازای هر کیلومتر احداث راه ۵۰ میلیارد ریال و در جنوب این استان به دلیل شرایط کوهستانی به ازای هر کیلومتر احداث راه ۷۰ تا ۱۰۰میلیارد ریال هزینه می‌شود که این رقم در احداث تونل به ازای هر کیلومتر ۵۰۰ میلیارد ریال هزینه پیش‌بینی می‌شود.
مدیر کل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: برای تبدیل راه‌های اصلی این استان به بزرگراه ۵۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است تا جاده‌های ایمنی داشته باشیم و مردم در ترددهای جاده‌ای با مشکلی روبرو نشوند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up