• شناسه خبر : 25220
  • تاریخ انتشار : 06 اردیبهشت 1399 - 03:32

استاندار اردبیل از تامین اعتبار پروژه آبی – خاکی کشور پایاب سد خداآفرین توسط دولت خبر داد.

سد
اکبر بهنام جو در جریان بازدید از روند اجرای بزرگترین پروژه آبی–خاکی کشور که به صورت مشترک با استان اردبیل و آذربایجان شرقی اجرا می‌شود، از اختصاص اعتبارات مرحله اول به این پروژه توسط دولت خبر داد و عنوان کرد: آب مورد نیاز ۱۵ هزار هکتار از اراضی استان تا پایان سال‌جاری از سد قیز قلعه سی با اجرای آبیاری تحت فشار تأمین می‌شود.
وی ضمن قدردانی از تلاش‌های انجام گرفته در حوزه کشاورزی و آب منطقه‌ای استان، تصریح کرد: اجرای قسمت‌های مشترک این پروژه که بین اردبیل و آذربایجان شرقی است، به خوبی پیش می‌رود.
استاندار اردبیل با بیان این‌که اجرا و تکمیل این پروژه در سال جهش تولید به ایجاد اشتغال، افزایش تولید و توسعه صادرات منجر خواهد شد، تصریح کرد: آب استان اردبیل از کانال انحرافی که تعبیه شده و هفت سیفونی که در حوزه آذربایجان شرقی و پنج سیفونی که در حوزه استان اردبیل قرار دارد آب را به شمال استان انتقال می‌دهد و شهرستان‌های اصلاندوز، پارس آباد و بیله سوار از این آب برخوردار می‌شوند.
بهنام جو اظهار کرد: به دنبال آن هستیم که بقیه اعتبار این پروژه را جذب و کل پروژه پایاب سد خداآفرین را که ۳۷ هزار هکتار است، به طور کامل تحت پوشش از این آب قرار دهیم.
وی ضمن اینکه این اقدام را جهش بسیار بزرگی در استان دانست که در طول انقلاب چنین جهشی بی نظیر بوده، افزود: با اجرای این شبکه ۷۰۰ هزار تن محصولات کشاورزی به محصولات استان اضافه خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up