• شناسه خبر : 25358
  • تاریخ انتشار : 09 اردیبهشت 1399 - 06:47

معاون امور عمرانی استاندار اردبیل گفت: قابل قبول نیست که پروژه‌ای بعد از پنج سال واگذاری به دستگاه بهره‌بردار تنها بدلیل عدم محوطه‌سازی بلاتکلیف بماند.

فرزاد قلندری در جلسه شورای فنی استان اردبیل اظهار داشت: پروژه مجتمع فرهنگی – هنری گرمی مغان ماه آینده تعیین تکلیف و در صورت عدم نیاز فرهنگ و ارشاد اسلامی به دستگاه دیگری واگذار می‌شود.
وی بیان‌ کرد: گزارش‌های ارائه شده نشان می‌دهد که این مجموعه بعد از گذشت چهار سال دچار به هم ریختگی و ترک‌های بیرونی و داخلی شده در حالی که انتظار می‌رفت در این مدت اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان نسبت به تجهیز و راه‌اندازی آن برای اهالی فرهنگ و هنر گرمی اقدام می‌کرد.
معاون امور عمرانی استاندار اردبیل افزود: پیش از این نباید منتظر برخی از تامین اعتبارات استانی و شهرستانی بود بلکه باید این مجموعه فرهنگی به سرعت از طریق وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تجهیز و در اختیار فعالان این بخش قرار گیرد.
قلندری با تعیین زمان یک ماهه در تجهیز و راه‌اندازی این مجموعه گفت: اگر این کار انجام نشود با ارائه پیشنهاد به شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان ساختمان مجتمع فرهنگی گرمی را به نهاد دیگری واگذار خواهیم کرد.
وی از سازمان مدیریت و برنامه‌ ریزی استان اردبیل خواست با نظارت دقیق بر ماموریت خود در امضای مبادله‌نامه‌ها و موافقتنامه‌ها برای تامین اعتبار این پروژه‌ها از نارسایی‌ها در روند تکمیل و بهره‌برداری پروژه‌های عمرانی کاسته شود.
قلندری درباره عملیات اجرایی سد تازه کند نیز گفت: با همکاری میراث فرهنگی، بنای تاریخی داخل مخزن این سد تعیین تکلیف شده و در کنار آن با احداث تصفیه‌خانه این سد آبرسانی به ۱۱۵ روستای گرمی به صورت علمی و کارشناسی انجام می‌شود.
معاون امور عمرانی استاندار اردبیل ضرورت تعیین تکلیف سد کلاسر و سینه‌سر گرمی را یادآور شد و بیان‌کرد: شرکت آب منطقه‌ای باید طرح‌های مطالعاتی و اجرایی خود را در این زمینه ارائه کند تا در صورت موافقت این سدها به عنوان سدهای معیشتی و کوچک اجرایی شده و به مرحله بهره‌برداری برسد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up