• شناسه خبر : 25444
  • تاریخ انتشار : 10 اردیبهشت 1399 - 03:44

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل گفت: پل قدس مشکل اعتبار و پول ندارد بلکه مشکل این پروژه مدیریتی و نحوه قرارداد و نظارت آن است.

یعقوب هاشمی

یعقوب هاشمی اظهار کرد: در سه سال نمایندگی مردم در شورای شهر اردبیل با وجود پیگیری‌های مختلف تاکنون شهردار در مورد فرآیند اجرای پروژه پل قدس و اطلاعات مرتبط با آن گزارشی به شورای شهر ارائه نکرده و معلوم نیست نحوه قرارداد، اجرا و نظارت این پروژه چگونه بوده است.

وی با انتقاد از روند کند نظارتی بر اجرای این پروژه از سوی شهرداری اردبیل و نقصان در فرآیند قراردادها و تاخیر و تعلل چندین ساله در عملیاتی کردن پل قدس خاطرنشان کرد: پل قدس اواخر سال ۹۴ کلنگ‌زنی شده و قرار بود در مدت دو سال و در دو فاز عملیاتی و اجرایی شود که تا سال ۹۶ از ۴۸ میلیارد تومان قرارداد این پروژه بیش از نیمی از آن پرداخت شده است.

دبیر شورای شهر اردبیل افزود: در حالی که نیمی از اعتبار این پروژه تخصیص یافته اما متناسب با آن پیشرفتی رخ نداده که این خود نشان از وجود برخی بی‌مدیریتی‌ها در اجرای پروژه است.

هاشمی گفت: پل قدس در حال حاضر پروژه معطل مانده و معلقی است که تکلیف آن همچنان نامشخص است و با وجود اینکه قول داده بودند خرداد سال گذشته افتتاح می‌شود، بعید به نظر می‌رسد این پروژه تا ۱۴۰۵ به اتمام برسد.

وی ادامه داد: استاندار سابق اردبیل در حالی پل قدس را شاهکار مهندسی لقب داده بود که این شاهکار مهندسی در اردبیل به شکل عجیبی گره‌های مدیریتی خورده و به هیچ عنوان پیمانکار این پروژه فنی عمل نکرده است.

رئیس شورای اسلامی استان اردبیل بیان کرد: در سفر سال گذشته رئیس جمهور به استان نیز برخی‌ها بدون سند و مدرک به دنبال جذب ۳۵ میلیارد تومان تسهیلات بانکی به این پروژه بودند که بعید می‌دانیم این منایع نیز تزریق شود.

هاشمی خاطرنشان کرد: پروژه‌ای که اسناد و مدارک آن شفاف نباشد، بعید است از پول نفت بتواند اعتباری دریافت کند و به این زودی‌ها پل قدس افتتاح شدنی نیست و ضرورت دارد در مدیریت این پروژه و برخی ایرادات به وجود آمده چاره‌اندیشی شود.

وی گفت: ما با نامه‌نگاری‌هایی که با اعضای شوراهای شهر و شهرداری‌ها در این ایام داشتیم بیشترین هدفمان تلنگر به این اعضا بود تا فعالیت‌های موثری را انجام دهند.

دبیر شورای شهر اردبیل بازدیدهای متعدد خود از پروژه‌های عمرانی را با هدف رفع ایرادات و اشکالات یادآور شد و تصریح کرد: این بازدیدها حرکت نمایشی نیست بلکه الگوی مدیریت عملیاتی و نظارت بر روند کارهاست تا ایرادات و اشکالات رفع شود.

هاشمی در پایان افزود: شهرداری‌ها باید در تقدیم لایحه خود به شورا مدارک و مستندات را به شکل کامل ارائه کنند تا لایحه امکان بررسی فنی و کارشناسی داشته باشد که در غیر این صورت شوراها می‌توانند لوایح را عودت دهند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up