• شناسه خبر : 25576
  • تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1399 - 06:20

رئیس شورای شهر اردبیل گفت: شورا و شهرداری به دنبال تصاحب اراضی مردم و یا مجموعه‌های دولتی نیست.

شورای اسلامی اردبیل
علیرضا پوستی با اشاره به اقدامات مهم شورای پنجم در سه سال فعالیت خود تصریح کرد: تفکیک زباله از مبدا را به رغم سختی کار شروع کردیم تا با همکاری شهرداری و بخش خصوصی و مشارکت همه شهروندان تفکیک زباله از مبدا به صورت تر و خشک انجام شده و در این زمینه سرمایه‌گذار نیز طرح تبدیل زباله را به کربن ارائه کرده است.
رئیس شورای شهر اردبیل از جذب سرمایه‌گذار و ارتقای فعالیت‌های مشارکتی به عنوان دومین کار ارزشمند شورای پنجم یاد کرد و گفت: در این زمینه اقدامات موثری در مناطق مختلف شهر به ویژه شورابیل انجام شده تا براساس طرح جامع شورابیل جلوی بارگذاری متعدد شورابیل گرفته شده و با یک طرح کامل طرح‌های توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری در این منطقه اتفاق بیفتد.
پوستی در مورد پادگان ارتش نیز اظهار کرد: از ابتدای فعالیت شورای پنجم و با تاکید استاندار اردبیل تعیین تکلیف پادگان ارتش و باغ شریعت در دستور کار قرار گرفته تا با طراحی بهترین کاربری در این دو نقطه مهم شهر بتوانیم در خدمت شهروندان باشیم.
وی خاطرنشان کرد: شورا و شهرداری به دنبال تصاحب اراضی مردم و یا مجموعه‌های دولتی نیست بلکه بر اساس توافقنامه ما باید هزینه تصاحب این زمین را به ارتش پرداخت کنیم تا در نقطه مقابل این فضا به یک فضای مناسب شهری تبدیل شود که البته در این زمینه از مردم نیز نظرسنجی برای تعیین کاربری انجام خواهد شد.
استفاده از تمامی امکانات شهر برای پیشگیری از کرونا
رئیس شورای شهر اردبیل به اقدامات شورا و شهرداری در پیشگیری از کرونا نیز اشاره کرد و افزود: ما تمام امکانات سازمان آتش‌نشانی و نیروهای خدماتی را به کار گرفتیم تا به صورت مرتب ضدعفونی و گندزدایی در سطح شهر و محلات مختلف انجام شود تا شاهد سلامتی مردم باشیم.
پوستی گفت: با تصمیم شورا شهرداری مکلف شده است تا در سه ماهه اول تمدید مجوز فعالیت‌ها، صدور پروانه‌ها و سایر فعالیت‌های خدماتی را انجام دهد و نسبت به راه‌اندازی بازار اینترنتی نیز اقدام شده است.
وی از نامگذاری بوستان جلوی بیمارستان امام اردبیل به نام مدافعان سلامت خبر داد و بیان کرد: در محل دفع زباله طالب قشلاقی مشکلاتی به وجود آمده که قطعا کمیته پسماند شهرستان و مسئولان شهرداری اقدام لازم را در دفع اصولی و کنترل شیرآبه‌های پسماند انجام خواهند داد تا خطری متوجه محیط زیست نشود.
پل قدس تا آخر سال ۹۹ به بهره‌برداری می رسد
رئیس شورای شهر اردبیل در مورد آخرین وضعیت پل قدس نیز گفت: برآورد ما برای تکمیل پل قدس ۹۰ میلیارد تومان است که البته این رقم در برآورد اولیه ۴۵ میلیارد تومان بوده که شهرداری تاکنون ریالی از دولت برای پروژه های عمرانی به ویژه پل قدس دریافت نکرده است.
پوستی در پایان اظهار کرد: امیدواریم با تخصیص ۳۵ میلیارد تومان اعتبار مصوب برای پول قدس در سفر رئیس جمهور بتوانیم پل قدس را تا آخر امسال بهره‌برداری کنیم.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up