• شناسه خبر : 25581
  • تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1399 - 06:20

استاندار اردبیل گفت: ۱۵۰۰ میلیارد تومان تا کنون برای پروژه راه آهن اردبیل هزینه شده است.

راه آهن
اکبر بهنام جو در نشست با پیمانکاران پروژه راه آهن میانه _اردبیل که در سالن شیخ صفی استانداری برگزار شد، گفت: دولت مصمم است پروژه‌هایی که تا پایان سال به اتمام می‌رسد بودجه مورد نیاز را بصورت کامل تزریق کند.
وی با بیان اینکه در سفر اخیر رئیس جمهور به استان اردبیل اعتبار ویژه در نظر گرفته شده است گفت: برای سال جاری ۸۰۰ میلیارد تومان برای پروژه راه آهن اختصاص یافته و این اعتبار با پیگیری‌های انجام شده و در صورت فعال بودن کارگاه‌ها طبق برنامه ریزی وصول می‌شود.
استاندار اردبیل تصریح کرد: ۱۵۰۰میلیارد تومان تا کنون برای این پروژه هزینه شده است برای تکمیل این پروژه سخت نزدیک ۱۶۰۰میلیارد تومان اعتبار لازم است و بیشتر اعتبارات لازم در نیمه اول سال پرداخت می‌شود.
راه آهن اردبیل پروژه یکی از پروژه‌های اولویت دار دولت است
بهنام جو با اشاره به اینکه بانک ملی هم به تعهد خود به خوبی عمل کرده است اظهار کرد: ۷۰میلیارد تومان از تعهدات این بانک پرداخت شده و ۱۰۰میلیارد تومان نیز در هفته آینده تزریق می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه این پروژه یکی از پروژه‌های اولویت دار دولت است افزود: با توجه به پیشرفت زیرساختی که انجام شده و اهتمام جدی همه دست اندرکاران در سایه تلاش پیمانکاران قطعات اتمام پروژه تا پایان دولت دوازدهم است.
عملیات ریل گذاری از سمت میانه نیز ۴ ماه آینده آغاز می‌شود
استاندار اردبیل بیان کرد: در حال حاضر کل پروژه راه‌آهن اردبیل – میانه حدود ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که با تزریق اعتبار به موقع در سال ۱۴۰۰ حتما به بهره برداری می‌رسد.
بهنام جو تصریح کرد: حدود۱۰۰ کیلومتر از سمت اردبیل قابل ریل گذاری می‌شود و عملیات ریل گذاری از سمت میانه نیز ۴ ماه آینده آغاز می‌شود.
وی تصریح کرد : علیرغم شیوع ویروس کرونا تمام واحد‌های تولیدی و کارگاه‌های عمرانی با رعایت پروتکل بهداشتی به فعالیت خود ادامه داده اند و نیت همه پایان پروژه طبق جدول زمان بندی است.
در مسیر عملیات خاکی مشکل زیادی وجود ندارد
استاندار اردبیل ادامه داد: خوشبختانه در مسیر عملیات خاکی مشکل زیادی وجود ندارد و تا کنون ۷۵درصد خاکریزی و ۹۴درصد خاکبرداری انجام شده که پیشرفت فیزیکی پل ها ۶۳ درصد و تونل ها۸۰ درصد اعلام شده است.
۹۲درصد خاکبرداری تونل‌ها انجام شده است
بهنام جو با بیان اینکه ۹۲درصد خاکبرداری تونل‌ها انجام شده است افزود:مسیر راه آهن اردبیل_میانه یک محور سخت است و مشکلات کرونا و بارندگی کمی پیشرفت کار را کند کرده است.
وی با اشاره به اینکه به تعداد ماشین آلات و پرسنل در کارگاه‌ها افزوده شده است گفت: خوشبختانه پیمانکاران بر تعهد خود پای بند بوده و قول داده اند در اسرع وقت قطعه‌های مورد تعهد خود را تکمیل کنند.
استاندار اردبیل افزود: در صورت پیوستگی مسیر به راه آهن میانه ریل گذاری بصورت مکانیزه انجام می‌شود و سرعت کار افزایش می‌یابد.
بهنام جو با اشاره به اینکه هر دو هفته یک بار از این پروژه بازدید خواهد کرد گفت: این پروژه ملی یکی از پروژه‌های اصلی و مطالبه عمومی است باید تلاش همه مضاعف شود.
ادامه راه آهن به شهرک صنعتی به جد پیگیری می‌شود
وی از تکمیل و اتمام ایستگاه تشکیلاتی اردبیل خبر داد و افزود: این ایستگاه بزرگترین ایستگاه کشور خواهد بود و با مساحت بیش از ۱۰۰ هکتار تا پایان نیمه اول سال جاری به اتمام می‌رسد و برخی از کار‌های نازک کاری آن تا پایان سال تکمیل می‌شود.
استاندار اردبیل گفت: ادامه راه آهن به شهرک صنعتی و کارخانه سیمان به جد پیگیری می‌شود که در حال مطالعه و طراحی است و اعتبار این مسیر غیر از اعتبار یاد شده راه آهن اردبیل _ میانه است.
بهنام جو ادامه داد: فاز اول مطالعات اتصال راه‌آهن اردبیل به پارس‌آباد و نیز اتصال به خط ریلی آذربایجان و روسیه به اتمام رسیده و مطالعات فاز‌های بعدی نیز امسال تحقق می‌یابد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up