• شناسه خبر : 25585
  • تاریخ انتشار : 12 اردیبهشت 1399 - 07:49

فرماندار شهرستان مشگین شهر از معوق ماندن پروژه تفریحی خدماتی وپارک شهر قصابه انتقاد کرد.

فرمانداری مشگین شهر
اکبر صمدی در جریان بازدید از محل اجرای این پروژه گفت: اوائل سال گذشته با پیگیریهای انجام شده  مبلغ ۱۲ میلیارد ریال از سوی سازمان شهرداریها ودهیاریهای کشور به این پروژه اختصاص یافت که متأسفانه با کارشکنی برخی از اعضای شورای شهر این پروژه  تا کنون معلق مانده است.
وی افزود با توجه به تصویب طرح هادی قصابه در اواخر سال گذشته و برطرف شدن مشکل  خارج از محدوده بودن محل اجرای این پروژه  شهرداری باید هرچه سریعتر نسبت به از سر گیری عملیات اجرایی این پروژه اقدام کند.
فرماندار مشگین شهر تصریح کرد: با توجه به موقعیت خاص گردشگری قصابه به عنوان پیشانی شهرستان مشگین شهر اجرای این پروژه نقش مهمی در توسعه و شکوفایی اقتصاد منطقه خواهد داشت.
فرماندار شهرستان مشگین شهر در جلسه برفعّال نمودن واحدهای تولیدی و اقتصادی راکد و نیمه فعّال در منطقه در سالی که از طرف مقام معظم رهبری بعنوان سال جهش تولید نامگذاری گردیده تأکید کرده و گفتند:
افتتاح و بهره برداری از سد احمد بیگلو و شبکه های اصلی و فرعی اراضی پایاب آن با اعتباری بالغ بر ۳۰۰ میلیارد تومان توسط آب منطقه ای و جهادکشاورزی در سال گذشته قطعاً در رونق اقتصادی و افزایش راندمان کشاورزی شهرستان نقش مهمی ایفا خواهد کرد.
دکتر صمدی در ادامه گفت: مطالعات اولیه سد اهل ایمان نیز به اتمام رسیده و انشالله در سال جاری بایستی پیگیریهای لازم جهت تأمین اعتبار از محل منابع ملّی و اجرایی شدن این پروژه مهم در اولویت برنامه کاری قرار گیرد .
وی با اشاره به افزایش چند برابری اعتبارات ملّی چهار بانده کردن محور اردبیل ـ مشگین شهر بطرف اهر و تبریز خاطرنشان کرد: با تکمیل و بهره برداری کامل از چهاربانده اردبیل ـ مشگین شهر انشالله از تابستان سال جاری پیگیری و اقدامات لازم جهت ادامه چهاربانده مشگین شهر بطرف اهر و تبریز و همچنین بالعکس از طرف اهر به مشگین شهر انجام خواهد گرفت تا شاهد عمران و آبادانی بیشتر منطقه و رونق اقتصادی بخش قصابه باشیم.
طرح هادی در روستای پریخان پیشرفت قابل توجهی دارد
صمدی در بازدید از مراحل اجرای طرح هادی  در روستای پریخان ضمن تقدیر از مشارکت و همکاری اهالی روستای پریخان با شورای اسلامی این روستا در عقب نشینی و بازگشایی معابر گفت: با تلاشها و پیگیری‌های مستمر اعضای شورای اسلامی مبلغ ۳ میلیارد ریال برای اجرای طرح هادی در سال ۹۹ و مبلغ ۵۰۰ میلیون ریال برای جابجایی تیرهای برق اختصاص داده میشود.
وی در ادامه خاطرنشان کرد: صاحبان واحد‌های مسکونی که در مسیر اجرای طرح عقب نشینی همکاری نموده‌اند ۵۵۰میلیون ریال وام مسکن روستایی با بهره پایین و ۸۰میلیون ریال نیز بصورت بلاعوض از طریق بنیاد مسکن انقلاب اسلامی دریافت خواهند نمود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up