• شناسه خبر : 25615
  • تاریخ انتشار : 13 اردیبهشت 1399 - 05:18

استاندار اردبیل گفت: با راه‌اندازی واحدهای تولیدی ارزآور در این استان کاهش درآمدهای نفتی و ارزی ناشی از تحریم‌ها ظالمانه و کاهش درآمدهای مالیاتی جبران می‌شود.

 

اکبر بهنام جو

اکبر بهنام جو افزود: با راه‌اندازی واحدهای تولیدی ارزآور در این استان و دیگر مناطق کشور کاهش درآمدهای نفتی و ارزی ناشی از تحریم‌ها ظالمانه و کاهش درآمدهای مالیاتی جبران می‌شود.

وی با اشاره به احداث ۲ کارخانه بزرگ تولید ام دی اف در استان تصریح‌کرد: بزودی با آغاز فعالیت این واحدها حدود هزار و ۲۰۰ نفر مشغول کار شده و ۶۰۰ الی ۷۰۰ متر مکعب ام دی اف در روز تولید می‌شود.

استاندار اردبیل بیان‌کرد: با عرضه محصولات این واحد ۲۷ درصد از واردات ام دی اف به کشور کاسته شده و ارز از کشور خارج نمی‌شود.

واحد تولید کریستال در استان احداث می شود

وی همچنین از احداث واحد تولید کریستال در استان خبر داد و گفت: این واحد نیز که تا پایان امسال تکمیل می‌شود برای هزار نفر اشتغالزایی کرده و محصولات خود را صادر می‌کند.

بهنامجو با اشاره به تعطیلی واحدهای تولیدی استان در زمان اوج شیوع کرونا به مدت یک ماه ،از آغاز فعالیت این واحدها در استان خبر داد و افزود: در سال جهش تولید باید با تلاش بیش از پیش در راستای تولید زمینه رونق اقتصادی در کشور و استان فراهم شود.

بیش از ۳ هزار از اراضی کشاورزی استان تحت پوشش سامانه آبیاری تحت فشار قرار گرفت

استاندار اردبیل به اقدامات انجام گرفته در بخش کشاورزی اشاره کرد و گفت: امسال در بخش کشاورزی سه هزار و ۴۰۰ هکتار از اراضی کشاورزی استان تحت پوشش سامانه آبیاری تحت فشار قرار گرفته است.

وی افزود: تا پایان امسال بر اساس برنامه‌ریزی‌های انجام گرفته این سامانه در سطح ۱۲ هزار هکتار از اراضی انجام می‌گیرد که منابع مالی آن نیز تامین شده است.

بهنام جو بیان‌کرد: در بخش احداث گلخانه نیز در سال گذشته ۵۰ هکتار احداث گلخانه انجام گرفته که امسال ۳۵۰ هکتار در شهرهای استان در حال اجرا می‌باشد.

افزایش ۱۲۵ هزار تن محصولات کشاورزی در استان

وی اظهار داشت: با احداث این گلخانه‌ها ۱۲۵ هزار تن محصولات کشاورزی در استان افزایش می‌یابد.

استاندار اردبیل اجرای کارخانه رب گوجه‌فرنگی و کنسانتره میوه را از دیگر اقدامات حوزه کشاورزی دانست و گفت: با فعالیت این واحدها تولیدات گوجه‌فرنگی و میوه باغات در داخل استان خریداری می‌شود.

بهنام جو همچنین اجرای شبکه پایاب خداآفرین را از دیگر فعالیت‌های مهم بخش کشاورزی دانست و افزود: در سال گذشته بالغ بر ۹ هزار هکتار و در سال جاری نیز بیش از ۶ هزار هکتار از اراضی پایاب این سد تحت پوشش اجرای آبیاری قرار می‌گیرد.

افزایش ظرفیت تولید جوجه یک روزه و مرغ گوشتی در استان

وی با اشاره به افزایش ظرفیت تولید جوجه یک روزه و مرغ گوشتی در استان گفت: برای راه‌اندازی این واحد حدود ۶۰ میلیارد تومان تسهیلات اختصاص یافته و میزان تولید مرغ گوشتی به هفت میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه در سال رسیده است.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up