• شناسه خبر : 25639
  • تاریخ انتشار : 14 اردیبهشت 1399 - 06:35

استاندار اردبیل با توجه به وضعیت کرونا در استان اردبیل گفت: مردم از حضور در اجتماعات غیر ضروری پرهیز کنند.

اکبر بهنام جو
اکبر بهنام جو در جلسه ویدئو کنفرانسی با فرمانداران شهرستان های استان و مسئولان مراکز بهداشتی با بیان اینکه استان هنوز به وضعیت سفید نرسیده است و رعایت فاصله گذاری انفرادی همچنان ضروری است، اظهار داشت: صدا و سیما نیز برنامه هایی در خصوص نحوه فاصله گذاری انفرادی و ضرورت آن تهیه و پخش کند تا مردم نسبت به اهمیت آن حساس تر شوند.
وی با بیان اینکه بعد از رفع این ویروس در استان، همچنان فاصله‌گذاری‌ها ادامه می‌یابد، افزود: مردم از حضور در اجتماعات غیرضروری  پرهیز کنند؛ در برخی نقاط استان مجالس عروسی و ختم در منازل برگزار می‌شود که این مراسم نباید با حضور جمع زیاد برگزار شود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه مردم باید از حضور در چنین مجالسی پرهیز کرده و تنها برای دیدار بستگان درجه یک با رعایت فاصله شرکت کنند، گفت: فعالیت در بازارها، مراکز خدماتی و بانک ها با رعایت فاصله گذاری انفرادی انجام شود.
بهنام جو با اشاره به اینکه چنانچه فردی از بازار اصول بهداشتی و فاصله گذاری را رعایت نکند، مغازه‌اش پلمپ می‌شود، افزود: مردم باید بدانند وضعیت هنوز عادی نشده و همچنان ۲۳۰ نفر در بیمارستان ها بستری هستند و روزانه حدود ۴ نفر جان خود را از دست می دهند.
استاندار اردبیل با بیان اینکه با توجه به رعایت نکردن  فاصله گذاری انفرادی توسط عده کمی از مردم مراجعات به مراکز درمانی باید احصا شود، تصریح کرد: در این بررسی ها باید مشخص شود بیشتر مبتلایان از چه قشری هستند تا علت ابتلا مشخص شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up