• شناسه خبر : 25712
  • تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1399 - 06:36

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: تمامی رانندگان اردبیل کارت هوشمند دریافت کردند.

راننده کامیون
مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل گفت: بیش از ۲ هزار کارت هوشمند برای اولین بار در بین رانندگان کالا و مسافر استان اردبیل در سال گذشته صادر شد.
علی رحمتی با بیان اینکه داشتن کارت هوشمند برای رانندگان ناوگان باری و مسافر به عنوان مدرک شناسایی رانندگان در بخش حمل و نقل جاده‌ای محسوب می‌شود گفت: کارت هوشمند، کارتی با ضریب امنیتی بالا به شمار می‌رود که امکان ذخیره سازی اطلاعات و لحاظ کردن اطلاعات کارت با سایر سیستم‌های عملیاتی مانند امکان شناسایی دقیق رانندگان، تشخیص رانندگان فعال از غیرفعال، جلوگیری از صدور کارت‌های تکراری یا تقلبی، ایجاد گردش کار و ثبت تخلفات راننده در کارت شناسایی را فراهم می‌کند.
او فعالیت ۱۳ هزار و ۸۰۰ راننده را در حوزه کالا و مسافر استان اردبیل یادآور شد و اظهار کرد: خوشبختانه همه رانندگان استان دارای کارت هوشمند هستند.
مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده‌ای استان اردبیل با اشاره به اینکه ۸۷ شرکت حمل و نقل کالا و ۵۴ شرکت مسافری در استان در حال فعالیت می‌باشد تصریح کرد:۸ هزار و ۹۰۰ دستگاه ناوگان در حوزه کالا و مسافر دراستان در حال خدمات رسانی به مردم هستند.
رحمتی با بیان اینکه به منظور صرفه جویی در مصرف کاغذ و در راستای تحقق کامل اهداف دولت الکترونیک در دستگاه‌ها حذف فیزیک کارت هوشمند راننده و ناوگان در دستورکار قرار گرفته است افزود:از تاریخ ۳۱ اردیبهشت ماه کلیه اطلاعات رانندگان و فرآیند حمل و نقلی بر اساس کد ملی راننده صورت خواهد گرفت و شماره هوشمند راننده حذف خواهد شد.
او بیان کرد: از تاریخ مذکور چاپ فیزیک کارت هوشمند حذف و صرفا رسید کارت هوشمند به رانندگان و ناوگان ارایه خواهد شد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up