• شناسه خبر : 25729
  • تاریخ انتشار : 15 اردیبهشت 1399 - 11:48

فرماندار اردبیل گفت: طرح جامع پسماند اردبیل سالهاست تدوین گردیده و باید به صورت عملی اجرایی شود.

مسعود امامی یگانه

 

مسعود امامی یگانه در جلسه ڪارگروه پسماند اردبیل گفت: حداڪثر تا پایان اردیبهشت امسال باید اقدامات عملی در راستای ساماندهی محل دفن زباله اردبیل ڪه وضعیتی نامناسب و نگران ڪننده دارد انجام شود و شهرداری اردبیل گزارش اقدامات ساماندهی ایستگاه موقت پسماند را با نظارت محیط زیست ارایه دهد.

فرماندار اردبیل گفت: موضوع مدیریت پسماند نیازمند ارایه برنامه ڪوتاه مدت و بلند مدت با برنامه مشخص و زمان بندی دقیق است. وی افزود: همه دستگاه‌های مسئول و نظارتی باید به وظایف خود بدون هیچگونه وقفه عمل ڪنند و ڪارگروه شهرستان از هر ابزار ممڪن برای تغییر وضعیت موجود استفاده خواهد ڪرد.

امامی یگانه افزود : از شورای اسلامی شهر و شهرداری انتظار داریم از سرمایه گذاران توانمند و ذیصلاح برای بازیافت زباله با طی فرایند قانونی لازم در سریعترین زمان ممڪن استفاده ڪنند و به دفن ثروت پسماند تولیدی آنهم به روش غیراصولی پایان دهند.
نظارت جدی برای جلوگیری از ڪشتار غیر مجاز دام در شهر آراللو

فرماندار اردبیل گفت: نظارت جدی برای جلوگیری از ڪشتار غیر مجاز دام در شهر آراللو توسط دامپزشڪی شهرستان و سایر ارگانهای ذیربط انجام می‌شود و باید ڪلیه ڪشتار دام در ڪشتارگاه اردبیل و با نظارت بهداشتی لازم از روز شنبه ۲۰ اردیبهشت انجام شود.

فرماندار اردبیل همچنین در جلسه‌ی بررسی وضعیت ڪشتار دام در سطح شهرستان اردبیل گفت: ڪشتارغیر مجاز دام زمینه انتقال بیماریهای مشترڪ بین انسان و دام همچون بیماری تب ڪریمه ڪنگو و تب مالت را فراهم می‌آورد و حفظ سلامتی شهروندان باید در اولویت همه اعم از قصابان محلی و دستگاه‌های مسئول قرار گیرد.

وی اظهار ڪرد: ڪشتار دام در حاشیه خیابانها و محیط غیر بهداشتی تخلف است و در صورت مشاهده با قاطعیت برخورد خواهیم ڪرد.

امامی یگانه گفت: ڪشتارگاهها با رعایت فرایند بهداشتی و با نظارتهای مستمر اقدام به ڪشتار می‌ڪنند و این امر ضرورت مهم در ارایه گوشت سالم به شهروندان ایفا می‌ڪند.

فرماندار اردبیل از تشدید نظارت بر عرضه گوشت در سطح شهرستان خبر داد و بیان ڪرد: در صورت مواجهه با ڪشتار غیر مجاز با دستور مقامات قضایی اقدامات قانونی لازم برای حفظ سلامتی مردم معمول خواهد شد‌.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up