• شناسه خبر : 25752
  • تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1399 - 05:05

مدیرکل ورزش و جوانان استان اردبیل گفت: از فرصت‌های شغلی حوزه ورزش حمایت می‌شود.

ورزشگاه رضازاده
سجاد انوشیروانی در اولین جلسه کمیته اشتغال اداره کل ورزش و جوانان اردبیل گفت: در حال حاضر ۱۰۰ خانه ورزش روستایی در استان ایجاد شده است که چشم انداز ما در سال ۹۹ ایجاد ۵۰ خانه ورزشی دیگر در سطح استان می‌باشد که با رویکرد جدید و به کارگیری افراد متخصص ورزشی در این خانه‌های ورزش روستایی فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال فراهم خواهد شد.
او با بیان اینکه بحث اشتغال به عنوان بحث کلیدی و مهم جزو چالش‌های اساسی کشور در سنوات گذشته بوده و هست افزود: اداره کل ورزش وجوانان در سه بخش می‌تواند به حوزه اشتغال ورود پیدا کند که این سه حوزه ماده ۵ اعطای مجوز برای ایجاد باشگاه‌های خصوصی، ماه ۸۸ واگذاری اماکن ورزشی به بخش خصوصی و ماده ۲۸ در خصوص تعمیر، تجهیز، احداث و ایجاد فضا‌های ورزشی می‌باشد که این حوزه‌ها از ظرفیت بالایی برای ایجاد اشتغال در استان را دارد.
مدیر کل ورزش و جوانان استان اردبیل با اشاره به اینکه از فرصت‌های شغلی حوزه ورزش حمایت می‌شود افزود: تاکید ما بر این است که در تمام این حوزه‌ها از نیرو‌های جوان و با انگیزه برای مدیریت بخش خصوصی در ورزش بکارگیری شود.
انوشیروانی اضافه کرد: در دوران پسا کرونا برنامه‌های ویژه‌ای برای ورزش و ایجاد فرصت‌های مناسب ورزشی تدوین کردیم که با به کارگیری مربیان و کارشناسان خبره ورزشی در مکان‌های ورزشی از جمله اماکن ورزشی و حتی با رویکرد جدید در خانه‌های روستایی فرصت مناسبی را برای ایجاد اشتغال ایجاد کنیم.
او با اشاره به اینکه استان اردبیل از استان‌های هدف گردشگری می‌باشد گفت: این فرصت مناسبی برای ایجاد اشتغال به خصوص در حوزه ورزش و توریسم ورزشی است که ایجاد کمپ‌های ورزشی و همچنین وجود ۵ پیست اسکی و ایجاد زیر ساخت‌های ورزشی مناسب که در حال احداث می‌باشد می‌تواند فرصت طلایی برای اشتغال و اقتصاد منطقه باشد


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up