• شناسه خبر : 25756
  • تاریخ انتشار : 16 اردیبهشت 1399 - 06:43

مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل گفت: پروژه‌های صنعت آب و برق در استان اردبیل در قالب پویش الف – ب ایران با شتاب و قوت بیشتر اجرایی و عملیاتی می‌شود.

آبرسانی
عباس جنگی مرنی با اشاره به افتتاح پروژه‌های صنعت آب و برق استان اردبیل در سال گذشته اظهار کرد: پروژه‌هایی که در سفر ریاست جمهوری و وزیر نیرو در دی ماه سال گذشته در استان اردبیل به بهره‌برداری رسید، سطح امیدواری در جامعه را ارتقا بخشید به طوری که بهره‌مندی مردم مناطق مختلف استان از این پروژه‌ها موجب دلگرمی آنها شد.
رئیس شورای هماهنگی شرکت‌های صنعت آب و برق استان اردبیل افزایش امید و ایجاد انگیزه در بین مردم را از نتایج پویش الف-ب-ایران در سطح استان اعلام و خاطرنشان کرد: پویش الف-ب-ایران با توجه ایجاد فضای همدلی و امید در بین مردم و شرکت‌های تابعه وزارت نیرو، اهمیت فعالیت‌های انجام یافته را دوچندان کرد و همراهی و تعامل مردم با پویش را منجر شد.
جنگی مرنی ارتقای شاخص‌های توسعه در بخش‌های مختلف شرب و بهداشت، صنعت، خدمات و کشاورزی در استان را از دیگر کارکردهای مهم و پنهان پویش الف-ب-ایران عنوان کرد و گفت: بی‌شک رونق و توسعه زیرساخت‌های گردشگری با افتتاح پروژه‌های بخش آب و برق در آینده‌ای نزدیک در سطح استان رقم خواهد خورد.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل برخورداری مناطق محروم از نعمت آب و برق در راستای اجرای پویش الف-ب-ایران را یادآور شد و بیان کرد: بازخوردهای مثبت از روند اجرای مناسب این پویش در بین مردم نشان از موفقیت اجرای پویش در سال جدید دارد.
جنگی مرنی با اشاره به آغاز پویش الف-ب-ایران در سال جدید با محوریت اصلاح  ساز و کارها و روندها در کنار توسعه ساخت و سازها و طرح‌های سازه‌ای آب و برق اظهار امیدواری کرد؛ با پیگیری‌ها و تامین مالی پروژه‌های نیمه کاره در بخش آب و برق استان شاهد تداوم خدمت‌رسانی و رضایت مردم در سطح استان اردبیل خواهیم بود.
وی با اشاره به پروژه‌های مختلف در دست اجرای بخش آب استان تصریح کرد: اجرای طرح آبرسانی به شهر اردبیل، احداث طرح آبرسانی و تصفیه خانه شهر خلخال، تکمیل سد مخزنی گیوی و شبکه آبیاری پایاب آن، اجرای پروژه آبرسانی به شهرهای نمین و عنبران، تکمیل شبکه آبیاری و زهکشی سبلان در شهرستان مشگین‌شهر و تکمیل ساختمان سد عمارت در شهرستان گرمی، احداث سد عنبران در شهرستان نمین، مرمت و بهسازی شبکه آبیاری مغان و احداث شبکه آبیاری و زهکشی خداآفرین در دشت مغان از جمله طرح‌ها و پروژه‌های در حال احداث بخش آب استان اردبیل است.
مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در بخش دیگری از سخنان خود به عملیات تعمیر، بازسازی و مرمت آب‌های گرم و سرد معدنی استان نیز اشاره کرد و افزود: با استفاده از فرصت تعطیلی مجتمع‌های آبگرم به دلیل مقابله با شیوع ویروس کرونا، اقدامات بسیار خوبی به منظور بازسازی و بهبود مجتمع‌های آبگرم استان اردبیل به ویژه در شهرستان‌های نیر، سرعین و مشگین‌شهر و همچنین توسعه فازهای جدید در برخی از آبگرم‌ها انجام شده است.
جنگی مرنی همچنین راه‌اندازی سامانه ارائه ۹۹ خدمت غیرحضوری به مردم شریف استان از طریق سایت اینترنتی شرکت آب منطقه‌ای اردبیل و سامانه رسیدگی به تخلفات بخش آب از طریق شماره تلفن ۳۱۷۱ را یادآور شد و گفت: در راستای اصلاح ساز و کارها از طریق این سامانه‌ها، خدماتی که قبلا نیاز به حضور متقاضیان در واحدهای اداری شرکت بود، به صورت غیر حضوری ارائه می‌شود و کلیه تخلفات بخش آب در استان توسط همکاران شرکت رصد و کنترل می‌شود و در اسرع وقت مورد رسیدگی قرار می‌گیرد.
وی به توسعه فعالیت‌های آبزی‌پروری در منابع آب و تاسیسات آبی استان اردبیل در سال جدید اشاره کرد و گفت: در این خصوص تسریع در انجام فرآیندها انجام شده است.
مدیر عامل شرکت آب منطقه‌ای اردبیل نظارت و پایش حریم و بستر رودخانه‌های استان اردبیل را نیز از جمله اقدامات مهم شرکت آب منطقه‌ای اردبیل در راستای حفاظت از منابع آبی عنوان و تصریح کرد: با استفاده از پتانسیل اکیپ‌های گشت و نظارت منابع آبی استان مورد بازرسی روزانه قرار می‌گیرند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up