• شناسه خبر : 25861
  • تاریخ انتشار : 17 اردیبهشت 1399 - 08:04

استاندار اردبیل گفت: باید جلوی هر گونه ساخت و ساز بدون بهره وری در اراضی را که ممکن است در آینده چهره گردشگری استان را خدشه دار کند، بگیرند.

اکبر بهنام جو
استاندار اردبیل گفت: اراضی ملی به عنوان میراث آیندگان و ثروتی که همه در آن سهیم هستند باید مراقبت و به دست نسل آینده برسد.
اکبر بهنام جو در جلسه شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی گفت: بیت المال مانند نفت با ارزش است و باید برای استفاده نسل بعدی نیز از آن حفاظت شود.
او با تاکید بر تلاش بیش از پیش دستگاه‌های اجرایی مرتبط با اراضی و منابع ملی از جمله مراتع، جنگل‌ها، حریم رودخانه ها، زمین‌های شهری افزود: باید دستگاه‌های اجرایی طوری عمل کنند که هیچ راه نفوذی برای افراد سودجو وجود نداشته باشد.
استاندار اردبیل همکاری دستگاه‌های اجرایی و شورای حفظ حقوق بیت المال در امور اراضی و منابع طبیعی را در راستای هم عنوان کرد و گفت: در صورتی که دستگاه‌های اجرایی در کنترل افراد سودجو و متخلف با مشکل مواجه شوند، این شورا وارد عمل می‌شود.
بهنام جو مراقبت از اراضی حریم جاده‌ها و خصوصا نقاط گردشگری را مورد تاکید قرار داد و تصریح کرد: دستگاه‌های اجرایی مرتبط باید جلوی هر گونه ساخت و ساز بدون بهره وری در این اراضی را که ممکن است در آینده چهره گردشگری استان را خدشه دار کند، بگیرند.
او اضافه کرد: در صورتی که سرمایه گذاری با هدف ایجاد اشتغال بالا و بهره وری اقتصادی و صادراتی برای استان درخواست صدور مجوز کند، بررسی می‌شود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up