• شناسه خبر : 26261
  • تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1399 - 05:24

استاندار اردبیل از ضرورت وجود پادگان ارتش در اردبیل به منظور حفظ حریم و امنیت استان خبر داد.

اکبر بهنام جو
اکبر بهنام جو در جلسه بررسی موضوع انتقال پادگان ارتش با حضور جامعه اسلامی بازار با بیان اینکه استان اردبیل یک استان مرزی است، گفت: وجود پادگان ارتش با تمام قوا به منظور حفظ حریم و امنیت ضرورت دارد و همچنین استقرار این پادگان در استان به اقتصاد منطقه کمک می‌کند.
او تصریح کرد: در بحث پادگان یک سری الزامات وجود دارد که بنا به منویات مقام معظم رهبری پادگان‌ها از داخل شهر به بیرون انتقال داده شود و حق و حقوق ارتش نیز از محل پادگان محفوظ بماند.
استاندار اردبیل با اشاره به ساخت پادگان ارتش در بیرون شهر از منابع این مکان استفاده کند، افزود: برای راه اندازی مجدد پادگان پول کلانی لازم است که باید از تراکم این محل تامین شود.
بهنام جو اظهار کرد: برای تامین زمین مورد نیاز پادگان ارتش جلسات متعددی برگزار شده که خوشبختانه بیش از۱۸۰ هکتار از محل سفر رییس جمهور به استان اردبیل برای تملک اراضی اطراف زمین قبلی اعتبار گذاشته شده است.
وی گفت: سهم خالص ساختمان‌های مسکونی ارتش بدون در نظر گرفتن شارع و خیابان‌ها از محل پادگان۳۸ درصد بوده و۶۲ درصد بقیه فضای سبز و میدان و سایر ابنیه‌های گردشگری خواهد بود.
استاندار اردبیل با بیان اینکه در نقشه قبلی مورد توافق ۱۳درصد فضای سبز در نظر گرفته شده بود، افزود: به اتفاق رییس شورای شهر و شهردار اردبیل این نقشه را رد کردیم و با پیگیری‌های فراوان یک نقشه جدید تهیه شد.
بهنام جو گفت: با تعریض خیابان‌های اصلی در اطراف این پادگان مردم بیشترین بهره و سود را خواهند برد و همچنین استفاده از فضای سبز و مناطق گردشگری نیز برای مردم میسر می‌شود.
وی با تاکید بر اینکه با ایجاد واحد‌های تجاری برای در آمدزایی شهرداری در نقشه ثانویه دیده شده است افزود: ایجاد میدانی همانند نقش جهان اصفهان و حفظ سالن‌های قدیمی به عنوان پایگاه‌های فرهنگی و تاریخی و اشجار بزرگ از اهداف این طرح است.
استاندار اردبیل تصریح کرد: البته در نقشه جدید حتی میدان بزرگ به فضای سبز تبدیل شده که در آینده چنانچه با تغییر کاربری به فضای گردشگری منهای پارکینگ و فضای سبز امکان وجود داشته باشد.
بهنام جو ادامه داد: ارتش برای احداث مسکونی خود باید مشاور جداگانه انتخاب کند تا برای ارایه طرح سه بعدی که درهیچ کجا وجود ندارد اقدام کند و تراکم ساختمان‌ها با سبک معماری خاص مطابق با تراکم منطقه خواهد بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up