• شناسه خبر : 26263
  • تاریخ انتشار : 22 اردیبهشت 1399 - 06:47

استاندار اردبیل گفت: مراقبت از فضای سبز برای حفظ چهره سبز شهر ضروری می‌باشد.

 

کارگر فضای سبز

اکبر بهنام جو در نشست با جامعه اسلامی بازار گفت: استان اردبیل با کمبود فضای سبز مواجه است و باید تلاش شود روز به روز گسترش یابد.

وی با بیان اینکه در سال‌های گذشته اقداماتی در راستای توسعه فضای سبز در استان انجام گرفته، گفت: این برنامه‌ها به دلیل مشکلات و موانع نیمه تمام مانده است.

استاندار اردبیل اظهار کرد: با اینکه حوزه‌های متولی در راستای ایجاد فضای سبز در استان تلاش می‌کنند، ولی این اقدامات کافی نبوده و لازم است اقشار مختلف به این حوزه ورود کنند.

مراقبت از فضای سبز برای حفظ چهره سبز شهر ضروری می‌باشد

بهنام جو با تاکید بر حراست از فضا‌های سبز و مناطق نمونه گردشگری، چون شورابیل، افزود: این فضا‌ها متعلق به نسل‌های بعدی بوده و همچنین مراقبت از آن برای حفظ چهره سبز شهر ضروری می‌باشد.

او ممانعت از ساخت و ساز در فضای سبز را اولویت اقدامات در راستای حراست از چهره سبز شهر عنوان کرد و افزود: از هر گونه احداث ساختمان به بهانه ایجاد اشتغال محدود ممانعت به عمل می‌آید.

استاندار اردبیل اظهار کرد: در راستای حفظ منظر طبیعی استان از هر گونه ساخت و ساز و تخریب فضای سبز و طبیعت اطراف جاده‌ها جلوگیری شده و تلاش می‌شود در برنامه ریزی طرح‌های جامع گردشگری این موارد لحاظ شود.

بهنام جو بیان کرد: با هدف حفظ شعاع دید برای چشم انداز‌ها طبیعی استان از جمله سبلان از اقدامات کوچک زیربنایی در مسیر‌های دید این منظر جلوگیری می‌شود.

او تصریح کرد: در خصوص احداث مجتمع آبگرم‌های معدنی نیز حفظ طبیعت و فضای سبز در اطراف چنین طرح‌هایی مد نظر قرار گرفته و از تخریب فضا‌های سبز به بهانه ساخت مجتمع آبگرم ممانعت به عمل می‌آید.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up