• شناسه خبر : 26336
  • تاریخ انتشار : 23 اردیبهشت 1399 - 05:47

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل گفت: توسعه خوشه‌های صنعتی ظرفیت بزرگ برای اشتغال و تولید استان است.

محمد اهلی
محمد اهلی با اشاره به نقش مهم خوشه‌های کسب و کار در توسعه صنعت، از اجرای خوشه‌های صنعتی در سطح استان اردبیل خبر داد.
او اظهار داشت: در راستای اجرای توسعه خوشه‌های کسب و کار و به منظور حمایت و ایجاد هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی، تاکنون سه خوشه صنعتی فرش، پلاستیک و لبنیات در سطح استان در حال اجرا بوده و مطالعات و امکان سنجی انجام ۱۲ خوشه صنعتی دیگر نیز در دست اقدام می‌باشد.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل این خوشه‌های صنعتی را شامل؛ صنایع چوب و مبلمان، توریسم، صنایع فلزی، صنایع شیرآلات بهداشتی، فنی و مهندسی ساختمان، صنایع پوشاک، آب معدنی، انواع نخ، عسل، طیور، سنگ‌های قیمتی و سنگ‌های معدنی برشمرد.
اهلی افزود: با شناسایی و امکان سنجی این خوشه‌های صنعتی، فعالیت این بنگاه‌های اقتصادی در کنار هم تجمیع و هماهنگ شده و این امر باعث بهره مندی هر چه بیشتر صنایع از خدمات یکدیگر می‌شود.
او با بیان اینکه هدف از انجام خوشه‌های کسب و کار، تقویت ارتباط، شبکه سازی و همکاری اعضای خوشه‌های صنعتی با یکدیگر است تصریح کرد: برنامه توسعه خوشه‌های کسب و کار با بهره‌مندی از تجربه کشور‌های توسعه یافته پایه ریزی شده و تاکنون دستاورد‌های موفقی نیز در برداشته است.
مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان اردبیل از دیگر مزایای اجرای خوشه‌های صنعتی را تامین زنجیره تولید و افزایش صادرات برشمرد و بیان کرد: با اجرای خوشه‌های صنعتی، حلقه‌های مفقوده زنجیره ارزش صنایع و خدمات نمایان شده و حمایت از شکل گیری و توسعه ارائه دهندگان خدمات کسب و کار تسهیل خواهد شد.
اهلی ایجاد و توسعه خوشه‌های صنعتی را یک ظرفیت بسیار بزرگ برای اشتغال و تولید استان برشمرد و از آمادگی این شرکت برای واگذاری زمین با تسهیلات مناسب برای سرمایه گذاران خبر داد و ابراز امیدواری کرد تا با هماهنگی هرچه بیشتر میان مسئولان استانی، اجرای خوشه‌های صنعتی در استان از شتاب بیشتری برخوردار باشد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up