• شناسه خبر : 26478
  • تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1399 - 06:17

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل برنامه‌ریزی‌ پنج ساله برای تدوین سند توسعه ۶۴۵ روستای اردبیل خبر داد.

داوود شایقی
داود شایقی در جلسه شورای توسعه و برنامه‌ریزی استان که در محل استانداری اردبیل برگزار شد، عنوان کرد: سال گذشته از محل سفر ریاست جمهوری به استان هفت هزار میلیارد ریال و از سفر رئیس سازمان برنامه و بودجه ۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار به استان اردبیل جذب شده است.
وی در رابطه با اقدامات انجام شده در راستای اشتغال‌زایی در روستاها تصریح کرد: سند توسعه اقتصادی و اشتغال ۶۴۵ روستای بالای ۴۰ خانوار در استان اردبیل با برنامه‌ریزی‌های انجام شده پنج ساله تهیه و تدوین خواهد شد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل افزود: با تدوین این سند برای اجرای سه برنامه توسعه و اشتغال روستایی، سالانه ۱۲۹ روستا مدنظر بوده که در ۲ سال آینده نیز این روند ادامه خواهد داشت.
شایقی از به اتمام رسیدن سند آمایش استان خبر داده و اظهار کرد: سند آمایش استان امسال وارد مرحله اجرا خواهد شد و تهیه سند توسعه شهرستان‌ها نیز شروع شده که طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده امسال در اختیار فرمانداران قرار می‌گیرد.
توزیع و تقسیم بودجه سال جاری بر اساس جلسات شورای برنامه‌ریزی انجام خواهد شد
وی با اشاره به دریافت ابلاغ بودجه سال ۹۹ در هفته جاری، بیان کرد: توزیع و تقسیم بودجه سال جاری بر اساس جلسات شورای برنامه‌ریزی انجام خواهد شد و با توجه به اینکه معیار توزیع بودجه در کشور جمعیت است، بر این اساس با توجه به سرشماری‌های انجام شده استان اردبیل با داشتن یک میلیون و ۲۷۰ هزار نفر جمعیت ۱.۵۶ صدم درصد جمعیت کشور جایگاه بیست و سوم را در این زمینه دارد.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان اردبیل خاطر نشان کرد: بودجه سال گذشته ۲ هزار و ۳۶۰ میلیارد ریال بوده که امسال این میزان با ۱۰۱ درصد رشد به ۲ هزار و ۶۱۰ میلیارد ریال افزایش یافته است.
شایقی تلاش بی وقفه فرمانداران در زمینه ایجاد پروژه‌های اشتغالزایی را خواستار شد و تاکید کرد: مدیران اجرایی استان با توجه به شعار سال مبنی بر جهش تولید، به پروژه‌های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی توجه خاصی داشته و از خرد کردن پروژه‌ها جلوگیری کنند.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up