• شناسه خبر : 26491
  • تاریخ انتشار : 25 اردیبهشت 1399 - 06:54

شهردار اردبیل گفت: توسعه شهر بدون همراهی و همکاری نیروی انتظامی معنی ندارد.

حمید لطف اللهیان
حمید لطف اللهیان در بازدید سردار حسینی فرمانده نیروی انتظامی استان اردبیل از موزه عمارت شهرداری اردبیل گفت: جایگاه نیروی انتظامی و نقش آن در تامین نظم و امنیت برکسی پوشیده نیست و همواره نیروی انتظامی حامی و پشتیبان مجموعه مدیریت شهری بوده است.
وی ضمن تقدیر از تلاش، تعامل و همکاری نیروی انتظامی با شهرداری اردبیل افزود: در دهه های گذشته لزوم ارتقا کیفیت زندگی شهروندان علاوه بر اینکه شهرداری را با گستردگی خدمات روبرو کرده است؛ بلکه  وظیفه خطیر و ماموریت سنگینی را نیز  برعهده نیروی انتظامی گذاشته است.
شهردار اردبیل با تبیین نقش شهرداری در فرهنگسازی و کاهش آسیب های اجتماعی بیان کرد: شهرداری اردبیل بر حسب رسالت و ماموریت فعلی خود که برمبنای توسعه فرهنگی و اجتماعی است؛ برخود وظیفه میداند تا در ابتدا با فرهنگسازی و ارایه آموزش های شهروندی آسیب های اجتماعی را کاهش دهد تا مجموعه خدوم نیروی انتظامی را متحمل زحمت نکند.
لطف اللهیان در این دیدار همچنین تصریح کرد: تغییر نگرش مدیران شهری و برنامه ریزی شهری بر مبنای اولویت ها و توسعه فرهنگی منجر شده مدیران شهری تقدم و تاخر را در اجرای پروژه ها و طرح ها رعایت کنند و چنانچه فقط به سوی پروژه های عمرانی حرکت کنیم قطعا کار نیروی انتظامی را سنگین تر کرده ایم.
توسعه شهر بدون همراهی و همکاری نیروی انتظامی معنی ندارد
وی به همکاری و تعامل همه جانبه مجموعه شهرداری اردبیل با نیروی انتظامی تاکید کرد و گفت: توسعه شهر بدون همراهی و همکاری نیروی انتظامی معنی ندارد و ارایه خدمات همواره با زحمتهایی برای شهروندان فراهم است که با پوشش نیروی انتظامی قطعا توسعه محقق نخواهد شد.
شهردار اردبیل ادامه داد: چنانچه امروز شاهد رفتارهای هنجار شکن توسط راننده ای در شورابیل و یا اینگونه رفتارهای ناشایست هستیم این نشان آن است که این افراد با هویت، پیشینه و تاریخ و فرهنگ پرافتخار شهر خود آشنا نیستند و امروز چنین اقدامات ناپسندی را انجام میدهند.
بازآفرینی عمارت شهرداری اردبیل فرصتی برای معرفی هویت فرهنگ شهر به نسلهای کنونی و آینده
لطف اللهیان احیا و بازآفرینی عمارت شهرداری اردبیل را فرصتی برای معرفی هویت و تاریخ فرهنگ شهر به نسلهای کنونی و آینده دانست و گفت: این موزه آماده پذیرش جمع آوری آثار و اسناد مربوط به مفاخر و مشاهیر نیروی انتظامی است تا خدمات و زحمت کشان این عرصه به فراموشی سپرده نشود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up