• شناسه خبر : 26510
  • تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1399 - 07:19

استاندار اردبیل گفت: از شدت شیوع کرونا کاسته شده، ولی همچنان این ویروس مهار نشده است.

آزمایش ویروس
اکبر بهنام جو گفت: مانور فاصله گذاری اجتماعی با هدف آموزش و فرهنگ سازی فاصله گذاری اجتماعی در بین مردم برگزار می‌شود.
او بیان کرد: با اینکه از شدت شیوع کرونا کاسته شده، ولی همچنان این ویروس مهار نشده است و باید مردم هشدار‌های بهداشتی و فاصله گذاری انفرادی را جدی بگیرند.
استاندار اردبیل با اشاره به اهمیت نقش هلال احمر در بین مردم خواستار حضور این جمعیت در مانور فاصله گذاری اجتماعی در شهرستان‌های استان شد.
بهنام جو ادامه داد: وجود هلال احمر به عنوان نیروی امدادی می‌تواند نکته تاکیدی برای آموزش مردم در خصوص فاصله گذاری اجتماعی با هدف پیشگیری از شیوع کرونا باشد.
او با اشاره به بی توجهی برخی از مردم به هشدار‌های بهداشتی گفت: برخی از افراد در حاشیه شهر‌ها و روستا‌ها با تصور اینکه کرونا تمام شده است، اقدام به برگزاری مجالس و میهمانی می‌کنند که این موضوع باعث ابتلای افراد دارای بیماری زمینه‌ای و کهنسالان به این ویروس می‌شود.
استاندار اردبیل در ادامه ضمن قدردانی از تلاش‌های نیرو‌های هلال احمر در مواقع بحران و خصوصا شیوع کرونا، عملکرد این جمعیت در ایام کرونا را ستودنی دانست.
بهنام جو گفت: اقدامات فعالان جمعیت هلال احمر استان در ایام پایانی سال گذشته و اوایل سالجاری در همکاری برای کاهش میزان شیوع و ابتلا در جاده‌ها موثر بود.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

up