• شناسه خبر : 26529
  • تاریخ انتشار : 26 اردیبهشت 1399 - 07:45

پارک جنگلی قربانی تصمیمات غیر متعهدانه مسئولین شهرستان، قطع زنجیره طبیعت توسط برخی ها تیشه به ریشه طبیعت خواهد زد.

درخت جنگل
صدای اره برقی ها خاموش اینبار تصمیمات مدیران ناکارآمد شهرستانی بلای جان پارک جنگلی.
اقتصاد کشاورزی در تعارض با بقای جنگل و طبیعت نیست ،مسیر هزاران ساله و بقا درختان ضلع شرقی پارک جنگلی را با تصمیمات ناپخته خود نخشکانیم.
 تخریب پارک جنگلی مشگین آغاز تسخیر تخریب کارانه بشر خواهد بود بر علیه طبیعت دیروز به بهانه پل معلق ،امروز به بهانه انتقال آب باغات و فردا به بهانه ویلا سازی با این حجم گسترده تخریب هایی که بر پیکر این بهشت خداوندی در منطقه خیز برداشته شده است شاید دیگر امکان احیا  کمی سخت تر شود.
در باب اتفاقات پارک جنگلی انصافا تمامی رسانه های محلی حق مطلب را به خوبی ادعا کرده اند ولی دست آخر را تصمیمات ناقص مدیران در این شهرستان می گیرند که منجر به نتیجه نمی شود یکی از قدیمی ترین نهر های پارک جنگلی به بهانه لوله گذاری و انتقال سریع آب، قسمت های عمده ای از این پارک به یادگار مانده از اجداد ما را تخریب وزندگی گونه های نادر حیوانات و گیاهان و درختان حاشیه این نهر را با چالش زیست محیطی روبرو کرده است.
نماینده دولت دستور می دهد،دادستان پرونده سازی میکند،منابع طبیعی دستورالعمل ها را اجرایی می سازد، محیط زیست هشدار میدهد ولی در این میان مرگ خاموشی پارک جنگلی را تهدید میکند صدای برخی از فعالین محیط زیست هم دیگر در این شهرستان  بخاطر تکبر و غرور مدیران و عدم آشنایی با  ماهیت حرکت های مدنی شنیده نمی شود.
مردم خوبم و همشهریان عزیز دولت روحانی برما مدیرانی حاکم کرده است که کوچکترین اعتقادی به بقای طبیعت ندارند چرا که  این پروژه و هزاران پروژه تخریبی را شبانه و بدون کار کارشناسی وبا پول بیت المال در این شهرستان آغاز نمی کردند که در نهایت نتیجه اش بشود آتش زدن بر طبیعت که سهم همه ماست.
شنیده ام که دو روز دیگر قرار است انتقال آب به باغات در خیاو چای از سر گرفته شود آیا ما انسانها فقط به خودمان اندیشه میکنیم و بقا طبیعت برای ما مهم نیست.
✍ شهریار جمهری مشکینی
فعال اجتماعی


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up