• شناسه خبر : 26594
  • تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1399 - 09:52

استاندار اردبیل از افزایش ۳ برابری اعتبار پروژه راه آهن اردبیل در سالجاری خبرداد.

اکبر بهنامجو
اکبر بهنامجو در حاشیه جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان اظهار کرد: با توجه به وضعیت کشور ما امسال با کاهش اعتبارات در سطح ملی و استانی روبرو هستیم ولی سعی بر این است تا با جذب منابع از محل مصوبات سفر رئیس جمهور بتوانیم شرایط استان را متفاوت از سایر مناطق رقم بزنیم.
وی با بیان اینکه در سال گذشته برای پروژه راه آهن اردبیل ۲۵۰ میلیارد تومان از طریق بانک ملی و ۱۲۰ میلیارد تومان اعتبار ملی اختصاص یافته است، خاطرنشان کرد: امسال نیز یک هزار و ۷۰۰ میلیارد تومان برای این پروژه ریلی مصوب شده که نسبت به بودجه ۳۷۰ میلیارد تومانی سال قبل سه برابر و ۳۰۰ درصد افزایش نشان می‌دهد.
استاندار اردبیل ادامه داد: از محل سفر رئیس جمهور نیز جذب اعتبارات به جد پیگیری می‌شود که امیدواریم در ماه‌های آینده بخشی از این منابع جذب شود.
بهنامجو گفت: با اجتناب از شروع پروژه‌های جدید سعی بر این است تا پروژه‌های نیمه تمام و طرح‌های اقتصادی در دست اجرا با مشارکت سرمایه‌گذاران به سرانجام برسد تا اهالی استان از ثمره و نتیجه آن استفاده کنند.
وی بیان کرد: از محل منابعی که بانک‌های عامل برای اجرای پروژه‌های عمرانی در نظر گرفته‌اند ۱۱۰ میلیارد تومان پروژه فاضلاب اردبیل شروع شده و علاوه بر آن فاضلاب نمین و پارس‌آباد نیز در کنار پایاب سد گیوی از محل این منابع عملیاتی خواهد شد.
استاندار اردبیل اظهار امیدواری کرد؛ سال ۹۹ سال رونق استان در مسیر توسعه و جذب اعتبارات بیشتر ملی و همچنین از سرجمع اعتبارات وزارتخانه‌ها باشد تا با نظارت دقیق فرمانداران طرح‌ها و پروژه‌ها به سرانجام برسد.
بهنامجو افزود: با توجه به کاهش هزینه‌ها و شرایط کرونا بهتر است فرمانداران به جای مدیران استانی از پروژه‌های مناطق مختلف بازدید کرده و به شکل تصویری گزارشی از روند آن را ارائه کنند تا در مورد تزریق منابع اعتباری برای این پروژه‌ها تصمیم‌گیری شود.
وی همچنین خواستار تدوین طرح جامع دید و منظر شهری در مناطق مختلف استان شد و اظهار کرد: با هدف جلوگیری از ساخت و سازهای ناموزون و ممانعت از تغییر کاربری‌ها ضرورت دارد طرح جامع دید و منظر شهرها تدوین شود تا از صدمه به اکوسیستم طبیعی و حفظ زیبائی‌ها و چشم‌اندازهای طبیعت اردبیل به ویژه کوه سبلان، ارتفاعات و چشمه‌سارها جلوگیری شود.
استاندار اردبیل خاطرنشان کرد: در اکثر شهرها این طرح جامع تهیه شده تا از ساخت و ساز غیرضرور در مسیرها و محورهای گردشگری جلوگیری شود که در این زمینه امیدواریم با همکاری دستگاه‌های مختلف به ویژه راه و شهرسازی برنامه‌ریزی‌ها به شکل درست و صحیح به انجام برسد.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up