• شناسه خبر : 26610
  • تاریخ انتشار : 27 اردیبهشت 1399 - 10:55

سخنگوی کمیسیون عمران و نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بر حمایت از پروژه آبیاری سامانه نوین دشت اردبیل به منظور افزایش تولید محصولات کشاورزی تاکید کرد.

صدیف بدری
اردبیل قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور خواهد شد
صدیف بدری در جریان بازدید مدیران استانی از طرح‌های تولیدی و آبیاری تحت فشار شهرستان اردبیل افزود: حرکت اساسی از نظر تولید محصولات گلخانه‌ای در استان با شروع احداث شهرک گلخانه‌ای یک‌هزار و ۶۰۰ هکتاری آغاز شده و با ورود محصولات این واحدها، استان اردبیل به زودی قطب تولیدات گلخانه‌ای کشور خواهد شد.
وی بیان ‌‍کرد: در بازدید انجام شده از مجتمع گلخانه‎ای ۲۲ هکتاری روستای سامیان اردبیل مشاهده شد که بخش خصوصی با همت جهادی وارد عرصه تولید گلخانه‌ای شده و باید این گونه اقدامات به شکل جدی حمایت شود.
اردبیل ظرفیت بالایی برای جهش تولید در عرصه کشاورزی دارد
سخنگوی کمیسیون عمران و نماینده اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیش‌بینی احداث ۳۵۰ هکتار گلخانه در استان در سال جاری اظهار داشت: استان اردبیل ظرفیت بالایی برای جهش تولید در عرصه کشاورزی دارد.
وی تنها دغدغه کشاورزان و مسوولان استان را تنظیم و ساماندهی بازار محصولات کشاورزی به خصوص تولیدات گلخانه‌ای ذکر کرد و ادامه‌داد: اگر دولت به صورت ویژه به تنظیم بازار توجه داشته باشد، عرضه محصولات کشاورزی مستمر شده و کشاورزان نیز متحمل زیان نخواهد شد.
اردبیل جزو پنج استان اول از نظر استعداد کشاورزی است
بدری اضافه ‌کرد: استان اردبیل جزو پنج استان اول از نظر استعداد کشاورزی و جزو ۱۰ استان اول کشور از نظر تولید محصولات کشاورزی در شرایط فعلی است و با تلاش مسوولان و تولیدکنندگان کشاورزی، این استان می‌تواند جزو سه استان کشور از نظر تولید محصولات کشاورزی باشد.
وی با اشاره به اجرای طرح‌ مکانیزه شدن اراضی خرد در چهار هزار هکتار از اراضی شهرستان اردبیل و با امیدبخش خواندن اقدامات انجام شده برای فعال سازی طرح‌های راکد حوزه کشاورزی، بر حمایت از پروژه آبیاری سامانه نوین دشت اردبیل به منظور افزایش تولید محصولات کشاورزی تاکید کرد.
تجهیز ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی اردبیل به سامانه‌ آبیاری مدرن 
سخنگوی کمیسیون عمران همچنین گفت: امسال با تامین منابع مالی از محل اعتبارات صندوق ملی توسعه، ۱۲ هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان اردبیل به سامانه‌های آبیاری مدرن و مکانیزه تجهیز خواهد شد.
وی افزود: سال گذشته ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار برای این هدف تامین اعتبار شده و در سال جاری نیز یک‌هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال اعتبار تکمیلی پیش‌بینی شده است.


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up