• شناسه خبر : 27086
  • تاریخ انتشار : 05 خرداد 1399 - 11:43

سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت گفت: کسانی که قصد مدیریت مستقیم سهام عدالت خود را دارند، از سه شنبه می توانند روند فروش ۳۰درصد از سهام خود را آغاز کنند.

سهام بورس

حسین فهیمی سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت در برنامه تیتر امشب گفت: کسانی که قصد مدیریت مستقیم سهام عدالت خود را دارند، از سه شنبه می توانند روند فروش ۳۰درصد از سهام خود را آغاز کنند.

او ادامه داد: تصمیم برای فروش به صورت درصدی برای موارد اضطرار در نظر گرفته شده است و می تواند ابزاری برای کنترل بازار باشد و بازار را متعادل خواهد کرد.

فهیمی تاکید کرد: در کل سهام عدالت، دارایی با ارزشی است و توصیه ما به مشمولان حفظ و نگهداری این سهام است چراکه در آینده رشد مناسبی خواهد داشت.

این مقام مسئول در خصوص فرزندان جدیدی که به خانوار اضافه شده اند و سهام ندارند گفت: این سهام در حال حاضر فقط به مشمولان قبلی تعلق دارد و فعلا برنامه ای برای ثبت نام جدید سهام عدالت نداریم.

فهیمی تصریح کرد: حدود ۲۰ درصد مشمولان، آزادسازی سهام به شیوه مستقیم را انتخاب کرده اند و مابقی مشمولان مدیریت غیرمستقیم سهام عدالت را دارند.

او در خصوص برخی نگرانی ها در مورد نقدینگی حاصل از فروش سهام عدالت گفت: نقدینگی حاصل از فروش ۳۰ درصد سهام عدالت در حدی نیست که بازار را تحت تاثیر قرار دهد و ابزار کنترلی برای بازار سرمایه محسوب می شود.

سخنگوی ستاد راهبردی آزادسازی سهام عدالت افزود: دارندگان سهام عدالت از ۱۰ خرداد به بعد می توانند باقیمانده سهامشان را مدیریت کرده و در صورت تمایل هر نمادی را که خواستند، بفروشند.

فهیمی گفت: سهام دار حقوق مختلفی دارد و یکی از آن ها حق فروش سهام است. جنبه مهم آن نظارت سهام دار بر روی سهام است که باعث رونق تولید می‌شود. سهام داران با مراجعه به بانک می‌توانند درخواست فروش بدهند.

سخنگوی ستاد راهبری آزادسازی سهام عدالت در پاسخ به این سوال که چه کسانی می‌توانند به بانک‌ها وکالت فروش سهام خود را بدهند، گفت: افرادی که روش مستقیم را انتخاب کرده‌اند می‌توانند از ششم خرداد به بانک‌ها سفارش دهند.

فهیمی با بیان اینکه از سه شنبه سفارش فروش پذیرفته می‌شود، افزود: سهام عدالت سبدی از سهام ۳۶ شرکت برتر بورسی است و ارزش نگهداری بلند مدت دارد.

وی به ایسنا گفته بود: اگر فردی هم نخواهد از طریق بانک اقدام کند می تواند از ۱۰ خردادبه بعد ۳۰ درصد سهام خود را بفروشد. البته افرادی که روش غیرمستقیم را انتخاب کرده‌اند محدودتی در میزان فروش سهام خود ندارند و زمانی که آزادسازی صورت گرفت می‌توانند کل سهام خود را از طریق شرکت‌های استانی به فروش برسانند.

سخنگوی طرح آزادسازی سهام عدالت با تاکید بر اینکه مراجعه مشمولان به شعب بانک‌ها اجباری نیست، گفت: مشمولان می‌توانند از اپلیکیشن یا وب سایت بانک مدنظر خود استفاده کنند.

او ادامه داد: افراد می‌توانند علاوه بر دفاتر پیشخوان به بانک‌ها و دفاتر کارگزاری برای احراز هویت خود مراجعه کنند.

فهیمی گفت: کسانی که سهام خود را نگه داشته اند از امکانات شرکت، سود و نظارت آن در آینده بهره‌مند خواهند شد.

فهیمی در پاسخ به سوال ایسنا که چرا در تعهدنامه بانکی ذکر شده است که فرد اجازه اعتراض در خصوص سهام انتخابی برای فروش را ندارد؟ گفته بود: تعداد مشمولان زیاد است و بانک‌ها نمی توانند مورد به مورد با افراد چک کنند. بانک سفارشها را تجمیع می کند و به کارگزاری تحویل می‌دهد. در واقع اجرای شرایط سفارش برای هر فرد امکان پذیر نیست.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up