• شناسه خبر : 27288
  • تاریخ انتشار : 08 خرداد 1399 - 11:57

قالیباف در مجلس یازدهم با ۲۳۰ رای از مجموع ۲۶۷ رای ماخوذه بیشترین آرا را کسب کرد و برای مدت ۱ سال آتی در جایگاه ریاست مجلس یازدهم خواهد نشست.

مجلس

قالیباف در مجلس یازدهم با ۲۳۰ رای از مجموع ۲۶۷ رای ماخوذه بیشترین آرا را کسب کرد و برای مدت ۱ سال آتی در جایگاه ریاست مجلس یازدهم خواهد نشست.

رقبای او “سید مصطفی میرسلیم” و” فریدون عباسی” به ترتیب ۱۲ و ۱۷ رای کسب کردند.

پیشتر در فراکسیون اصولگرایان مجلس یازدهم موسوم به ” فراکسیون مردمی نیروهای انقلاب اسلامی” محمد باقر قالیباف با کسب ۱۶۶ رای حائز اکثریت آرا شده بود. رقبای او در رای گیری دیروز “حمیدرضا حاجی‌بابایی” با کسب ۵۷ رای و ” مصطفی میرسلیم” ۵ رای و “حسن نوروزی” ۲ رای کسب کرده بودند.

همچنین در انتخابات امروز هیات رییسه مجلس یازدهم “امیرحسین قاضی زاده هاشمی” و “علی نیکزاد” منتخبان مردم مشهد و اردبیل در مجلس به عنوان نواب اول و دوم هیات رییسه مجلس انتخاب شدند.

منتخبان مجلس شورای اسلامی امیر حسین قاضی زاده هاشمی را با ۲۰۸ رای و علی نیکزاد را با ۱۹۶ رای به عنوان نواب اول و دوم هیات رییسه مجلس شورای اسلامی انتخاب کردند.

منتخبان مجلس یازدهم محسن پیرهادی، محمد حسین فرهنگی و علیرضا سلیمی را به عنوان ناظرین مجلس انتخاب کردند.

“روح الله نجابت” عضو هیات رییسه سنی در جلسه علنی امروز مجلس گفت: “محسن پیرهادی” منتخب مردم تهران، “محمد حسین فرهنگی” منتخب مردم تبریز و “علیرضا سلیمی” منتخب مردم محلات به عنوان ناظران مجلس شورای اسلامی انتخاب شدند.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up