• شناسه خبر : 27899
  • تاریخ انتشار : 17 خرداد 1399 - 09:40

از روز شنبه با گذر سامانه ناپایدار جوی در غالب مناطق استان به‌ویژه نیمه شمالی شاهد افزایش ابرناکی، کاهش نسبی دما، وزش تندباد موقتی، رخداد مه و رگبار باران و یا رعد و برق و در نواحی مستعد بارش تگرگ و اصابت صاعقه خواهیم بود.

هواشناسی

با توجه به تداوم استقرار پرارتفاع جنب حاره‌ای بر روی فلات ایران روز جمعه جوی پایدار در استان حاکم بوده و آسمان استان در اکثر اوقات صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد بود.

تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی نشان می‌دهد از روز شنبه با گذر سامانه ناپایدار جوی در غالب مناطق استان به‌ویژه نیمه شمالی و مناطق غربی شاهد افزایش ابرناکی، کاهش نسبی دما، وزش تندباد موقتی، رخداد مه و رگبار باران و یا رعد و برق و در نواحی مستعد بارش تگرگ و اصابت صاعقه خواهیم بود.

با توجه به کاهش دمای هوا بین ۴ تا ۷ درجه، احتمال اصابت صاعقه به‌ویژه در ارتفاعات استان و احتمال بارش تگرگ در نواحی مستعد، توصیه می‌شود هموطنان  از برپایی چادر کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری نموده و از صعود به قله سبلان اجتناب کنند.

این سامانه بارشی از عصر روز یکشنبه تضعیف شده ولی همچنان در برخی از نواحی استان احتمال رخداد رگبار باران و یا رعد و برق وجود خواهد داشت.

مجدداً طی روزهای دوشنبه و سه شنبه جوی پایدار همراه با  افزایش نسبی دما در غالب مناطق استان حاکم خواهد شد.دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

up